Mavi Dağ Günebakan Üçlemesi 2

10,0/10  (2 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
520 gösterim
Türk fantastik edebiyatının güçlü kalemi Gülşah Elikbank yine kendine has bir dünya yaratmış "Mavi Dağ"da... Kasabaya çöken lanetten kurtulamadan gözlerini 'gerçek' hayatta açan Nil ve Kayra'nın macerası sizleri de Mavi Dağ'a sürükleyecek.
Siyah Nefes isminin gizemi çözülürken, bambaşka gizemler serpilecek yolunuza. Supay'ın karanlık güçleri çoğalırken Günebakan Nil ve arkadaşları Ruhlar Konseyi'nin karşısında.
Üstelik Nil ve Kayra'nın efsaneleşen aşkı hiç beklemediği bir tehdidin pençesinde.

Kader ayağımızdaki pranga mıdır? Aşk, savaşmanın en yalın haliyse eğer; kim karşısında durabilir bu savaşın? Birini kaybetmek, onsuz yarım kalmak mıdır yoksa asıl olan onsuz yok olmak mıdır? Her sayfasını merakla çevireceğiniz Mavi Dağ'da heyecan hiç bitmeyecek!
(Tenıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786055711580
 • Yayınevi:
  Postiga Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
08 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

GÜLŞAH ELİKBANK, harika bir fantastik roman kaleme almış. Çok zekice ve çılgınca bir kaleme sahip. Romanda ne ararsanız var; delice yaşanan bir macera, aşk mücadeleleri, iki kabile arasında yaşanan kıran kırana bir savaş, Nil ve Kayra'nın akıl almaz fedakarlıkları. Tüm bunları siz de kitabı okurken yaşarsınız kitabı okurken karakterlerle birlikte adeta. Günebakan serisinin ikinci kitabı Mavi Dağ,tahminimden daha kısa bir sürede sona erdi. Olay örgüsü, çok etkileyici ve dopdoluydu. Fantastik roman sevenler bu kitabı mutlaka okumalı. Ben Günebakan serisinin üçüncü kitabı aynı zamanda son kitabı olan, Kızıl Ölümü okumak için sabırsızlanıyorum. Acaba bu son kitapta karakterleri nasıl bir yaşam bekliyor? Kitabın sonu mutlu mu yoksa mutsuz mu bitecek? Bu soruların cevaplarını çok merak ediyorum.