Şöhret Dediğin Ferdi Özbeğenin'in Hayatı

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
529 gösterim
Müzik dünyası ve hayranları tarafından çok iyi tanınan, ancak yaşamı hep bir sis perdesi ardında devam eden ünlü sanatçı Ferdi Özbeğen'in hayat öyküsü artık herkes tarafından bilinsin istedik. Yokluk dönemleri, yalnızlığı, pavyon günleri ve şöhret yolunda yaşadığı sürprizler... Güzel İzmir'den büyük İstanbul'a geliş macerası şaşırtıcı olaylar yaşanmasına neden olacak, hayatında yepyeni bir sayfa açılacaktı.

Amacı bir piyanist olarak borcu harcı olmadan yaşayabilmek, biraz para kazanınca da eğlenceye zaman ayırabilmekti... Hayallerini süsleyen İstanbul ona istediklerini verecek miydi? Genç Ferdi İstanbul'daki sefil ve parasız günlerini atlatıp kendi ismiyle ünlenecek bir orkestra kurdu! Orkestralar dönemini dolu dolu yaşadı. İstanbul'daki 5 yıldızlı oteller arasında müzik dünyasındaki yepyeni bir rekabetin lideri oldu! Peki ya sonra?
Ferdi Ozbeğen'nin daha ufacık bir çocukken evden sessizce çıkıp ortadan kaybolduğu ' zamanlar, piyano satan bir dükkanda boyundan büyük bir piyanonun yanıbasında bulunması evdekiler için olağan bir durumdu. Erken yaşta başlayan piyano sevdası bir tesadüf olamazdı!
Her sayfasında ayrı bir duyguya kapılacağınız gerçek bir hayat hikayesi...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  180
 • ISBN:
  978-605-106-679-0
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Nur Önder 
 02 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ferdi Özbeğen'in kendi ağzından yaşam öyküsü ve sanat hayatının anlatımı.İçinde çok güzel fotograflar ve Cansuyum isimli Best Of Cd mevcut hayranlarına tavsiye ederim.Sanatçının vefatından çok kısa süre önce yayınlandı.