Son Nefes The Morganville Vampires Serisi 11

9,3/10  (6 Oy) · 
23 okunma  · 
5 beğeni  · 
1.368 gösterim
Tessa Gray mutlu olmalıydı. Ne de olsa bütün gelinler mutludur, öyle değil mi? Ancak Tessa, Jem Carstairs'la evlenmeye hazırlanırken Londra Enstitüsü'ndeki Gölge Avcıları'nın başları büyük beladaydı. Mortmain, acımasız otomatlardan oluşan Cehennem Makineleri ordusunu, Gölge Avcıları'nı yok etmek için kullanmayı planlıyordu. Planını tamamlamak için de son bir şeye ihtiyacı vardı: Tessa Gray'e.

Enstitü başkanı Charlotte Branwell, Mortmain'i bulup onu durdurmak için her şeyi göze almıştı. Fakat Mortmain, Tessa'yı kaçırmıştı ve genç kıza aşık iki adam, Jem ve Will, onun için savaşmaya hazırdı. En yakınları Tessa'yı Mortmain'in kurtarmaya çalışırken, genç kız, kurtuluşun yalnızca kendi elinde olduğunu anlayacaktı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  388
 • ISBN:
  9786051423630
 • Orijinal Adı:
  Last Breath
 • Çeviri:
  Evrim Şolpan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Berna Demirel 
02 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bu kitabı da vampir kitapları sevenlere öneririm bu seriyi baştan sona okumaları lazım.Ben 12. kitap çıkana kadar 11.serisini 6-7 kere okudum her defasında da kendi çapımda mutlu oldum..

TSena_gl 
 22 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap, ahh nasıl desem vampirlerin, Morganville'nin ve insanların sonu gelmiş gibi hissettirdi. Hiç bu derece sona yaklaşılmamış, zorlayıcı ve tehlikeli olmamıştı. Cam Ev'in ve Morganville'nin tehlikesi, macerası bitmez ama bunların yanında Cam Ev'dekilerin dostluğu ve aşkı hep onlarladır. Yavaş yavaş vampirler kaybolmaktadır. Morganville'de beklenmedik-ahh evet gene- olaylar yaşanır. Şehir yavaş yavaş ölmektedir. Kurucu Amelie ise bunu hızlandırmak istemektedir; çünkü vampirlerin ve kurucunun bile korktuğu yeni bir tür olan Draug'lar ortaya çıkar. Morganville'nin kurulduğu yerin sırrı böylece açığa çıkar. Shane, ölümden kurtulur. Claire, bir nevi ölmüştür. Michael ve Oliver nitekim ölüme yaklaşmış sayılır. Anlayacağınız bu kitap, ölümlerle iç içe geçmektedir. Morganville yok olmaya adım adım giderken, kurucu Amelie, vampirleriyle kaçmayı, ardından bir yıkım yaratmayı amaçlar ama Cam Ev'deki gençler buna izin verir mi? Mrynin, bu kitapta yaptığı büyük hataları, gene büyük şeylerle telafi eder. Bazen her şey aşk olarak açıklanamaz... Dostlar kurtulur, düşmanların çoğu alt edilmiş ama düşmanın kendisi hâlâ yok edilmemiştir. Bu kitap diğer kitaplar gibi sorun halledilip, her şey yoluna girerek bitmiyor. Bu kitap, bitmiş gibi de bitmiyor. Bu kitap, 12. kitap ile devam ediyor... Hiçbir şey geçmedi, sadece saflar sıklaştırıldı, düşman şimdilik yalnızlaştırıldı o kadar. https://www.instagram.com/sena_booklovers/

Kitaptan 1 Alıntı