Sorry Bir Özür Dileme Projesi

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
448 gösterim
Berlinli dört genç arkadaş Sorry adında bir ajans kurdular...
Yaptıkları iş, “şirketler adına, hata yapılan çalışandan özür dilemek”...
Onların sayesinde vicdanını rahatlatan insan sayısı gittikçe artıyor....
Ancak, son anlaşma biraz sorunlu: Özür dilenecek kişi bir ölü!
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2010
 • Sayfa Sayısı:
  356
 • ISBN:
  9786051116709
 • Çeviri:
  Gülderen Pamir
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
İlker Gülenoğlu 
05 Şub 22:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Roman toplamda sekiz bölümden oluşuyor. Her bölüm, kendi içinde de “sonrasında”, “öncesinde” ve olayların karakterlerin gözünden anlatıldığı başlıklara ayrılmış. Polisiye ve gerilim türünde bir roman. Yazar, romanı bölümlere ayırmadan önce “arada” şeklinde bir bölümle gerilim dozunu arttırarak olayları kurgulamaya başlıyor. Ardından kitaptaki karakterler ve hayat öyküleri hakkında bilgi vererek okuyucuyu romanla kaynaştırıyor.
Yazarın olayları kurgulayışı, anlatım biçimi, hayat verdiği karakterler ve yaptığı betimlemeler takdire şayan. Karakterler birbirlerini bütünleyen, tamamlayan bir uyum içindeyken, olaylardaki gizem kitabın neredeyse tamamına yayılmış. Kitabı okuduğum her an aklımda “acaba”lar oluştu. Acaba’lara tam yanıt buldum derken, yazarın beni farklı sonuçlara ustaca götürdüğünü fark ettim.
Ayrıca kitapta yer alan cinayet sahnelerinin temelleri ve gerekçeleri çok güzel bir şekilde düşünülüp etkili bir biçimde tasvir edilmiş. Yeri geliyor kötüden/katilden taraf oluyorsunuz. Anlatım o kadar gerçekçiydi ki romanı okumak yerine yaşadım diyebilirim. Türünün gerçekten başarılı örneklerinden birisi.