Subliminal A.Ş.

9,4/10  (11 Oy) · 
13 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.885 gösterim
Bu kitap yıllar süren araştırmanın ve kuşkuculuğun sonucunda okuyucuda da kuşku yaratmayı amaçlıyor. Özellikle reklamlarda olduğu iddia edilen gizlenmiş simgelerin subliminal etkisi yoksa? Yapılan uygulamalar insan davranışları üzerinde söylendiği gibi etkili değilse? Aslında etkili oldukları yönündeki inançlar yüzünden etkili oluyorsa?

Subliminal A.Ş. Tüket - İtaat Et, eğitimci ve akademisyen Ferdi Bişkin'in subliminal algı ve reklamcılık üzerine yıllardır yürüttüğü çalışmaların olgunlaşmış fikirler olarak ortaya çıktığı, subliminal algı, ikna ve reklamcılık kavramlarıyla ilgili bugüne kadar duyduklarımızdan ve okuduklarımızdan farklı bir bakış açısı sunan, çok kapsamlı, özgün bir çalışma.,

Konunun tarihinden başlayarak derinlemesine araştırma yapan Bişkin, kitabında, gizlenmiş bazı simgelerle yapılan subliminal yönlendirmelerin amacına ulaştığı konusunda neredeyse hiçbir bilimsel kanıt olmadığını ortaya koyarken insan zihnini gerçekten etkileyen uyaranları da tüm açıklığıyla ele alıyor.

Subliminal reklamcılık ile ilgili ülkemizde yayımlanan ilk çalışmalardan biri olan Eşikaltı Büyücüleri kitabının yazarı, eğitimci Ahmet Şerif İzgören ve ABD'li araştırmacı, akademisyen Stuart C. Rogers'ın sunuşlarının yer aldığı eser, yazarın kitabın sonunda yer verdiği zengin kaynakçası ve makale listesiyle araştırmacılar için benzersiz bir kaynak olma özelliği de taşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Esin Kahya 
18 Haz 2014 · Kitabı okumadı · Beğendi · 10/10 puan

Bilimsel makalelerle desteklenmis akademik bir kitap.Anlasilan o ki Subliminal mesajlarin Sefer Darici'nin televizyonlarda cikip bizleri korkuttugu hicbir etkisi yokmus.Millet bunu da sektore donusturmus.

Kitaptan 1 Alıntı

Müesser Turan 
21 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yıllar önce izlediğim Vietnam konulu Hollywood yapımı filmler, benim de Vietnamlılara ve Viet Cong'lara karşı düşman tavır geliştirmeme sebep olmuştu. Filmlerde ABD askerleri hep haklı ve mağdurlardır. Vietnamlılarsa haksız ve zalim. Gerçeği yıllar sonra öğrenecektim. Ne ABD'liler mağdurdu ne de Vietnamlılar zalim. Üstelik bu savaş, Hollywood'un gösterdiği gibi ABD açısından bir zafer de değildi. Bunların hepsi Amerikalıların tüm dünyaya sattıkları bir imajdan ibaretti.

Subliminal A.Ş., Ferdi Bişkin (Sayfa 153)Subliminal A.Ş., Ferdi Bişkin (Sayfa 153)