Tapınağın Sırrı 10+ Yaş ve Üzeri

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
662 gösterim
Tapınağın sırrı açığa çıkıyor!
Eskiçağ tarihi alanındaki uzmanlığını, usta kalemi ile birleştirerek birbirinden özgün eserlere imza atan Zehra Tapunç'tan, Antik Efes kentinin görkemli günlerine ayna tutan gizem dolu bir macera: Tapınağın Sırrı.

Antik Efes, döneminin en gözde yaşam ve ticaret merkezlerinden biri olarak; farklı din, dil, ırk ve kültürlerden
gelen sayısız insanı kucaklayan yaşam dolu bir şehirdir. Binlerce insanı bağrına basan bu ışıltılı şehir, gözleri kamaştıran cazibelerinin ardında pek çok karanlık olaya da ev sahipliği yapmaktadır. Kentin kalbi durumundaki Artemis Tapınağı, varoluş amacından giderek uzaklaşarak, birkaç şehirli aristokratın ve din adamının kirli işlerine paravan haline getirilmiştir.

Efes'in üç yeni misafiri vardır: Melisa, Kares ve Anabis. Babaannelerini kaybedince, ailelerinin köklerini araştırmak üzere Naxos'tan Efes'e gelen Melisa ve Kares kardeşler, hiç beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar: Nefret dolu bakışlar, tehditkâr söylemler ve hatta kimi zaman şiddet... Kentlilerin kendileriyle ne alıp veremediklerine bir türlü akıl erdirememektedirler. Yolları, gizemli bir Mısır prensesi olan Anabis'le kesişir. Benzer bir kaderi paylaşan Anabis ve Naxos'lu kardeşleri pek çok tatsız olay beklemektedir. Tam
umutlarını yitiriyorken tanıştıkları turist rehberi Rufus'un yardımıyla Efes'te tutunmaya çalışırlar. Efes'e ayak bastıklarından beri tuhaf tepkilere maruz kalan Melissa ve Kares ile Artemis Tapınağı'na sığınan Anabis'in ve hatta onlarla görüşen herkesin başı beladadır.

Şehirde kol gezen Mısırlı ajanlar kimin veya neyin peşinde olabilir? Kares'i gören şehirliler neden şeytan görmüş gibi davranmaktadır? Koskoca kentte niçin tek bir ayakkabı dükkânı bulunmamaktadır? Gizem dolu soruların yanıtları bir solukta okuyacağınız bu romanda sizi bekliyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789944696517
 • Yayınevi:
  Tudem Yayınları
 • Kitabın Türü:
Deniz ATAÇ 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kurgu, doku, her şey harika. Efes'te gezdim, yaşadım, olaylara tanıklık ettim. Apelles'in resimlerini resmen gördüm. Zehra Hanımın ve kitabının önünde saygıyla eğiliyorum.