8,8/10  (5 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
352 gösterim
Tanrı'nın gözünde hepimiz günahkârız.

Her şey normal görünüyordu. Sesler ve gözünün önüne gelen bütün o görüntüler kaybolmuştu. Mantar kasalarının önündeki direkte elleri arkasından bağlı oturuyordu hâlâ. Elleri bir anda çözüldü. Plastik kelepçenin tahriş ettiği bileklerini ovdu bir süre. Yerdeki büyük cam parçasına baktı ve camı aldı. Kafasının içinde, Kurtar kendini, diyen bir ses duydu. Kurtar kendini. Üç yıl önce karısının vahşice öldürülmesinden sonra polisliği bırakıp özel dedektiflik işlerinde teselli bulmaya çalışan Thomas Ravnsholdt yeni avının peşine düşmüştür. Ancak zengin bir iş adamı olan Ferdinand Mesmer'in oğlunu arama görevi diye başlayan avda Ravsholdt tehlikeli bir dini tarikat lideriyle karşı karşıya gelir. Kırsaldaki bir mantar çiftliği diye gittiği yerde şeytan çıkarma ayinleri ile beyin yıkama seansları arasında kalan Ravnsholdt hem kendi canını kurtarmaya hem de onlarca insanın gözünü açmaya çalışacaktır. Özel dedektif Ravn'ın tehlike ve entrika dolu maceralarını anlatan Tarikat yirmiden fazla ülkede yayımlanmıştır.

"Tarikat, güçlü ve gerilim dolu bir roman, Michael Katz Krefeld yine yazarlıktaki maharetini konuşturmuş. Olay örgüsü göz alıcı biçimde kurgulanmış, Ravn ise dünyadan sıtkı sıyrılmış ama öte yandan da modern insanın tazeleyici özelliklerini de taşıyan bir karakter olarak çizilmiş. Bir başka deyişle, iyi yazılmış, gerilimi dozunda bir roman arıyorsanız, Tarikat turnayı gözünden vuruyor."
-Berlingske-

"Sade ve katıksız bir gerilim romanı."
-Politiken-

"Otantik bir İskandinav suç romanı. Michael Katz Krefeld, üçüncü Ravn romanı olan Tarikat'ta kanlı bir kokteyli dini fanatiklik ve kurumsal bataklıkla şahane harmanlıyor."
-Jyllands/Posten-
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2016
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786051860572
 • Çeviri:
  Sadi Tekelioğlu
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
ibiaryu 
 12 Oca 12:23 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın Nefes adlı kitabını okumuş ve beğenmiş biri olaraktan biraz tedirgince yazıyorum bu satırları zira ben de genetik bir bozukluktur bir kitabı beğendiysem o yazarın tüm kitaplarını elde etme hastalığı çocukluğuma dayanır. :) Her neyse efenim roman konu ve üslubuyla son derece sürükleyici buna şüphe yok lakin sonu biraz havada kalmış tüy gibi hissettirdi yalan yok hani aklı başında biri olmayan biri olarak neden yoksa 2. bir roman daha mı gelir falan olmadım desem yalan olur ama yok cıksss... Pek güçlü kuvvetli bir his değildi bu evet. :) Konu kimyager ve ziraat mühendislerini de bir hayli ilgilendiriyor gibi değişik ve bir çok farklı bilgi edinmeme de ayrıca vesile oldu şükranlarımı sunarım :) hani ne kadar doğrudur bilemem tabi o ayrı bir konu :) efenim roman konu anlatım ve üslup olarak gayet güzel tavsiyemdir. :))