Taşıyıcı

7,0/10  (4 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
415 gösterim
Dünyanın önde gelen okullarından Cornell Üniversitesi'nin önemli profesörlerinden olan Paul McEuen'den, 21 ülkede yayınlanan iddialı bir ilk roman.

"Göz kamaştırıcı bir başarı."
-Booklist-

"Düşüncelerinizi ve duygularınızı ayağa kaldıracak." -Publishers Weekly-

Nobel ödüllü Profesör Liam Connor ölü bulunduğunda çalışma arkadaşı Jake Sterling bunun bir intihar olduğuna inanmaz. İkinci Dünya Savaşı'nın en kötü günlerinde bile ayakta kalmayı başarmış dünyanın en ünlü bilim adamlarından biri kendini bir köprüden aşağı atmıştır. Peki kamera kayıtlarında köprüde profesörün yanında olan gizemli kadın da kimdi? Liam'ın ürettiği küçük bir örümcek boyutundaki süper akıllı mikrobotların ortadan kaybolmasıyla ne ilgisi vardı?

Jake ve Liam'ın torunu aggie bu akıl almaz bulmacadaki eksik parçaları bir araya getirmeye çalışırlar. Profesör Liam'ın ölmeden önce 60 yıldır sakladığı sırra dair dahice kodladığı mesajları çözdüklerinde, dünyanın ne tür bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu ortaya çıkaran şok edici gerçekle yüzleşirler.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054188994
 • Orijinal Adı:
  Spiral
 • Çeviri:
  Harun İçöz
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Merve kuş 
12 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 5/10 puan

Aslında kitap kurgusu ve akıcılığı muhteşem. Fakat bazı yerlerin gereksiz yere çok uzatılması ve o kadar olaydan sonra sonunun mutlu bitmesi kitabı basitleştirmiş. Bu kurgu böyle harcanmamalıydı...

Burhan Gündüz 
12 Oca 2017 · Kitabı okudu · 428 günde · Beğendi · 10/10 puan

2013 yılında şehir dışına seyahat ederken mola yerinde aldığım kitap. Okuma fırsatım olmamıştı. Lakin birkaç yıl sonra okuma isteğim oldu ve neden daha önce okumamışım dedim. İkinci dünya savaşı sırasında bululan hastalığın 20-30 yıl sonra tedavisinin nasıl bulunduğunu ve heyecanlı bir şekilde anlatmakta.Alıpta okuyanamayan kişilere şiddetle tavsiye ederim