Tom Cruise

7,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
288 gösterim
Herkes Tom Cruise'u tanır; en azından onun bilmemizi istediği kadarıyla tanır. Zor bir çocukluk döneminden sonra pek çok ünlü filmde başrol oynadı. Eline geçen fırsatları değerlendirip Paul Newman ve Dustin Hoffman gibi efsane oyuncularla birlikte rol alarak üç kez Akademi Ödülü'ne aday gösterildi ve Altın Küre Ödülü kazandı. Bundan sonra olaylar biraz değişti. Tom'un bir Scientology üyesi olduğunu biliyoruz fakat bunun onun hayatında ne anlama geldiğini bilmiyoruz. Cinsel tercihleriyle ilgili çeşitli dedikodulara rağmen, Mimi Rogers, Nicole Kidman ve Katie Holmes ile evlendi. Ancak 2005 ilkbaharında Oprah'nın karşısında Katie'ye aşkını dile getirip Brooke Shields'i, "Nazi Bilimi" olarak tanımladığı psikiyatriye başvurmasından ötürü suçladığında bu hoş, çalışkan yıldız hakkında ne kadar az şey bildiğimizi fark etmeye başladık.

Ödüllü biyografi yazarı Andrew Morton, iki yıl boyunca yorulmadan, öğretmenlerinden kız arkadaşlarına, Scientology üyelerinden arkadaşlarına kadar herkesle görüşüp dünyanın bu en ilgi çeken adamı hakkında bir araştırma yaptı. Burada, hiç görülmemiş fotoğrafları ve hiç duyulmamış bilgileri ile Tom Cruise'un ilginç, bazen de şok edici hakiki portresi -işi, aşk hayatı, evlilikleri ve dini- ünlülerin görünen yüzünün ardındaki gerçek hikâyeyi gösterebilen bir usta tarafından ortaya konmaktadır.
DERUN-İ KİTAP 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Babasından hak etmediği bir darbe almaya hazırlanan kararsız bir çocuk, kararlılık ve kontrol arayışında olan bir yetişkin. Artık kendisi bir baba olan aktör gerçekten de aile yaşantısını çok sever ancak sevdiklerine bir inancın propagandasını yapar. Bir anda aşık olan bir romantiktir ancak geriye bakmadan çekip gidebilir. Kendinden emin, amacını bilen ancak yalnız kalmaktan nefret eden bir adamdır. Çeyrek asra yayılmış bir kariyer boyunca pilot, doktor, gizli ajan, savaşçı, vampir ve savaş kahramanı rollerini oynayabilmiştir.
Belki de oynadığı en karmaşık karakter Tom Cruise'un kendisidir.

yelda sever 
03 Şub 09:58 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

bu bir itiraftır :) 8 yaşımdan beri tom cruise un filmlerini izler, attığı her adımı takip ederim :) bilmediğim ne yazmışlar acaba diye merak edip aldım biyografisini, tabi haliyle eksikler var. kendisinin izin vermediği, bilinmesini istemediği şeyler asla yazılmaz (evlilik-boşanma detayları, tarikat ilişkileri vs) bu kitapta da biraz yüzeysel olarak anlatılmış. ama her şekilde adamı seviyorum, o ayrı :))

Kitaptan 5 Alıntı

DERUN-İ KİTAP 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bir şey yürümediği zaman onunla yüzleşmen ve hayatına devam etmen lazım.

Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 85)Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 85)
DERUN-İ KİTAP 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Spielberg şöyle düşünmeye başlamıştı: "Ben bunu çözdüm. Analiz edilemeyen emsalsiz çok lezzetli, izah edilmeyen bir sihri var. Her bakımdan tam bir sinema yıldızı."

Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 343)Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 343)
DERUN-İ KİTAP 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Hollywood'da başarının tatlı tanısına benzer bir başka ses yoktur.

Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 79)Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 79)
DERUN-İ KİTAP 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Mükemmelliğe ulaşmanın bir zevki vardır. Bu ancak çalışmayla olacak bir şeydir.

Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 129)Tom Cruise, Andrew Morton (Sayfa 129)