Tüm Yazıları Konuşmaları

Vedat Türkali

Tüm Yazıları Konuşmaları Gönderileri

Tüm Yazıları Konuşmaları kitaplarını, Tüm Yazıları Konuşmaları sözleri ve alıntılarını, Tüm Yazıları Konuşmaları yazarlarını, Tüm Yazıları Konuşmaları yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Özgürlük
"Özgürlük her çağda, her toplum için önemli olmuştur ama bizim için var olmak, yok olmak sorunudur. Özgürlük, kendi sorunlarımızı çözmemiz için, rahatça konuşabilmemiz, tartışmamız, memleketin, halkın yararına olan çözümlere varmamız için şart."
Bugün Türkiye, Batılılar ve yerli ortakları üçkağıtçılar tarafından yağmalanıyor. Yağmaya,vurguna,soyguna dayalı bir demokrasi;o olmaz. Yani halkın hayat düzenini kollayan,ona bir takım haklar tanıyan,insanca yaşamasını sağlayan bir düzene geçilemeyecekse,o kanunların ne anlamı var ki,neyi değiştireceksiniz?
Sayfa 533Kitabı okudu
Reklam
Türkiye'nin en büyük sorunu örgütlenme sorunu, bugün halk örgütsüz. Örgütsüz halk da sürü demektir.
Sayfa 531Kitabı okudu
Yaşamın doğurgan diyalektiğidir, yanlışlardan doğrular yaratarak bu yolu açıp düzenleyen "Yeter ki kararmasın sol memenin altındaki cevahir!"
Sayfa 453Kitabı okudu
Gövdeyi bugün iyice sarıp kuşatmış bu rezil kafes kırılıp parçalanmadıkça Türkiye bir yere varamaz.
Sayfa 417Kitabı okudu
Reklam
Enflasyonu aşağı çekiyoruz yalanı ile ülkenin kanını sürekli bu tekel kuyularına akıtmak,zam üstüne zam yaparak ülkeyi günden güne bitkin düşürmek doğaldır bu ortamda. Rüşvet, vurgun , yağma, talan, baskı, işkence hepsi doğaldır. Bir tek doğal olmayan şey vardır,o da buna demokrasi adını koymak.
Sayfa 284Kitabı okudu
Şeriat gelince !
Hırsızların elini kesmeye kalkacaklar ! Peki o zaman eli kesilmemiş yönetici nasıl bulup da başa geçirecekler ?
Sayfa 262Kitabı okudu
Ben yine de bir komünist partisinin kendi içinde fraksiyonlar,hizipler, parçalar taşıyan bir örgüt olabileceğine inanmıyorum.
Sayfa 255Kitabı okudu
Ülkeyi yağmalayan, yağmalatan tekellerden hiçbirine karşı sorumluluk bağım yok !
Sayfa 179Kitabı okudu
Reklam
Hepimiz biliriz ki "Zor zanaattır" devrimcilik. Yaman bir kafa, yürek,beden disiplini ister.
Sayfa 104Kitabı okudu
Bunu tecrübe ettim.
Patronunuz olan adam sizin en yakınınız hatta kardeş gibi bildiğiniz arkadaşınız da olsa gene oyunun kuralları değişmez.
Bizim halkımızda tarihsel nedenlerle oluşmuş, kökenleri belli olan bir pasifizm,bir çekingenlik,bir eziklik var. Hani Nâzım 'ın bir şiiri vardır: "Söylemeye dilim varmıyor ama kabahatim çoğu senin kardeşim. Midye gibisin; Koyun gibisin kardeşim."