Türk İslam Ülküsü 3 ( Bütün Eserleri 3)

9,5/10  (4 Oy) · 
19 okunma  · 
5 beğeni  · 
325 gösterim
Arvasi Hoca'nın kaleme aldığı eserleri incelediğimizde bütün gayretinin imanlı bir gençlik yetişmesini esas aldığını görürüz. Bunun için çırpınmış, bunun için kafa yormuş ve aramızdan ayrılana kadar da bu istikametini asla bozmamıştır.Bu hususta başkaları ikbal peşinde koşarken Arvasi Hoca "gözünü büyük" ideale dikmiş, bunun gerçekleşmesi için çaba sart etmiştir.

Kitaptan 2 Alıntı

Erdinç Ergün 
 16 Mar 23:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Unutmamak gerekir ki, deha üstün zekadan çok, büyük bir ülküye, sarsılmaz bir imana, tükenmez bir sabra, yılmaz bir iradeye, devamlı bir dikkate ve disiplinli bir çalışmaya dayanır. Bazılarının sandığı gibi, insan anasından dahi olarak doğmaz. Dahilerin hayatını inceleyiniz, istisnasız hepsinde çalışma temposu delicedir ve iş başarma ve eser verme arzusu ihtiras derecesindedir. Yoksa nice üstün zekalı e kabiliyetli insan gördük ki, sırf bu vasıflara sahip olma iradesini gösteremedikleri için bir iz bırakmadan kaybolup gittiler.

Türk İslam Ülküsü 3, Seyyid Ahmet Arvâsî (Sayfa 253 - Burak)Türk İslam Ülküsü 3, Seyyid Ahmet Arvâsî (Sayfa 253 - Burak)
Erdinç Ergün 
10 Mar 09:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ölüm Korkusu ve İslam
İnsan hem ebediyen yaşamak istemekte, hem de hayatının her anını, ölüme doğru bir koşu olarak idrak etmekte ve ürpermektedir. İnsanın bu realitesi, garip bir paradoksa dayanmaktadır. Yaşamak, ölüme doğru hızlı bir koşudur.

Türk İslam Ülküsü 3, Seyyid Ahmet Arvâsî (Sayfa 171 - Burak)Türk İslam Ülküsü 3, Seyyid Ahmet Arvâsî (Sayfa 171 - Burak)