Üç Aynalı Kırk Oda

Murathan Mungan

Üç Aynalı Kırk Oda Yorumları ve İncelemeleri

Üç Aynalı Kırk Oda yorumları ve incelemelerini, Üç Aynalı Kırk Oda kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Üç Aynalı Kırk Oda puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

7.910 üzerinden
496 Kişi · 70 İnceleme
423 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Az buçuk spoiler bulunur.. Sevgili Alice, Aliye ve Ali... Bu yazdıklarımı okur musunuz bilemiyorum ama yazılan her şeyin okunsun diye yazılmadığını biliyorum. İşte bu yüzden yüreklere dokunan bir kalemin kahramanları olan sizlere, bu satırları karalıyorum. Alice, Yıldızlar ne kadar güzel değil mi? Bize kalan aşkları, anıları ve yalnızlıkları
Üç Aynalı Kırk Oda
Üç Aynalı Kırk OdaMurathan Mungan · Metis Yayınları · 20172,611 okunma
392 syf.
9/10 puan verdi
·
9 günde okudu
Öncelikle Murathan Mungan üslubunu en çok sevdiğim yazarlardan biridir...En keskin cümleleri bile son derece naif geçirir okura..Okuduğum her kitabı yumuşacık bir melodi gibi işler ruhuma... Bu kitap üç farklı hayatın,üç farklı hikayenin kesiştıği bir öykü...Yine Murathan Mungan klasiği olarak vurucu cümlelerle dolu.Herkes mutlaka kendinden birşeyler bulacaktır..Okuduğum kitaplarda bazı cümlelerin altını çizme ihtiyacı duyarım.Bu yazarımızda yapmıyorum artık..Çünkü kitabı tamamen karalamam gerekiyor. Bu kitapla alakalı bir parantez açmalıyız..Cinselliğin biraz uç bir şekilde işlendiğini belirtelim.Eşcinsellik,bekaret,namus kavramı bazılarını rahatsız edebilir.Ama bana sorarsanız mesajlar çok yerinde,anlatım çok tadında, çok var olan ama toplumun görmemekte, yokmuş gibi saymakta direttiği konular..Tespitler çok yerinde,bir kesime tutulmuş ayna gibi adeta..Ben çok zevk aldım.
Üç Aynalı Kırk Oda
Üç Aynalı Kırk OdaMurathan Mungan · Metis Yayınları · 20172,611 okunma
Reklam
392 syf.
·
Puan vermedi
Bütünüyle yazarın anlatımı insana hitap ediyor olsada kitabı pek beğendiğim söylenemez. Kitap 3 hikayeden oluşuyor ve ilki tam bir fiyasko ve ikinci hikaye onu takip ediyor. Yazarın fazlaca cinselliğe yer vermesi ve bunu ifade ederken kullandığı üslubu oldukça rahatsız etti. Cımbızla seçilen anlamlı cümlelerin olması da göz ardı edilemez ama bu kitabı okumak benim için sadece zaman kaybıydı.
Üç Aynalı Kırk Oda
Üç Aynalı Kırk OdaMurathan Mungan · Metis Yayınları · 20172,611 okunma
392 syf.
7/10 puan verdi
·
12 saatte okudu
....𝑀𝑢𝑟𝑎𝑡ℎ𝑎𝑛 𝑀𝑢𝑛𝑔𝑎𝑛....3𝑎𝑦𝑛𝑎𝑙𝑖 𝑘𝑖𝑟𝑘 𝑜𝑑𝑎..... Kitapta üç ayrı hikaye vardır ve üç hikayenin kesişim noktaları Ali ve aynalardır. aynalara çok değişik anlamlar yüklenmiş, kişilik değişikliklerini ya da kendi içinde kaybolma metaforunu cisimleştirmek için kullanmıştır onları. bu yüzden her romansevere tavsiye edilebilecek bi kitap değil. erkek bedenine hapsolmuş kadın ruhlar, aynalara hapsolmuş kadınlar, oyunun içinde kaybolmuş kadınlar... Murathan Mungan'ın gündelik yaşamda "şöyle bir bakıp geçtiğimiz" aynalara yeni anlamlar yüklediği harika kitabı. Doğru masal olmadığı gibi, doğru yer, doğru zaman, doğru kişi, diye de bir şey yoktur. var oluş, hepten bir yanlışlıktır belki de. hepimiz saçmasapan tesadüflerin esiri olan hayatlar yaşıyor ve bu hayatların altında bir düzen arıyor olabiliriz. sonuçta, bize kelimeler ve hikayeler kalıyor yalnızca. hatıralarla pişmanlıkları saymıyoruz bile... her hikayede aforizmaları sıralıyor.. günün birinde yazdıklarımdan bir perde çekeceğim hayatıma. herkes kağıt üstüne yazılanları benim hayatım sanacak, ben de hayatımı saklamış olacağım böylelikle. saklanmanın en iyi yolu fazla görünmektir, biliyor musun? herkes seni gördüğünü sanır, sen de rahat edersin. kasada oturan kız gibi! herkes kasadaki kızı görür, ama kimse tanımaz. ......en güvenilmez hikayeler, aynalara fazla bakanların başından geçer.... P.s....kitap 18+)
Üç Aynalı Kırk Oda
Üç Aynalı Kırk OdaMurathan Mungan · Metis Yayınları · 20172,611 okunma
392 syf.
9/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Ilk defa Murathan Mungan kitabi okudum. Uc farkli oykuden olusan "Uc Aynali Kirk Oda" dili ve kurgusuyla gercekten şahane. Fantastik unsurlarla harmanlanmis her uc oykude siradisi ve hayal gucunu zorlayan oykuler. Son iki hikaye birbirine baglantili gibi gorunsede tamamiyle birbirinden bagimsiz sonuclanmis. Degisik birsey okumak isteyenlere 'tamda size gore bu kitap' diyebilirim. Bitmesin diye benim gibi okumaya korkacaginizin garantisini veriyorum :) ... Kitapla kalin...
Üç Aynalı Kırk Oda
Üç Aynalı Kırk OdaMurathan Mungan · Metis Yayınları · 20172,611 okunma
Reklam
65 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.