Umuda Uyanmak

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
221 gösterim
Irwin 5 yaşında. Puding yemesi yasak. Hayatta tek sevdiği şey ablası. Harriet 11 yaşında. Sarı bukleleri var. Hayatta tek istediği şey kardeşinin ölmesi. Akıl almaz hayal gücüyle yaptığı resimler ve hayata karşı sıradışı bakış açısıyla Harriet'in dünyasına adım attığınızda, kendinizi hayatın tüm zorluklarına rağmen umudun asla tükenmediği, yaşamak için her zaman bir sebebin olduğu bir yolculuğun içinde bulacaksınız. Bu iki kardeşin bazen nefret bazen de sevgi dolu öyküsü, yaşamın ta içinden okurun kalbine uzanıyor ve orada iz bırakıyor. Babası dönünceye kadar saatler geçmiş gibi geldi. Harriet ejderha resmini yapmaya isteksizdi. Babası menekşe rengi kapıya yaslandı ve resme dikkatle baktı. "Vay canına. Alevleri sevdim." "Alev püskürtüyor çünkü o mutlu bir ejderha." diye açıkladı Harriet. "Mutsuz ejderhalar alev püskürtemez."

"Kanada'nın yeni Alice Munro'su!"
-Toronto Star-

"Strube'nin her şeye rağmen yaşamak için bir sebep olduğunu gösteren mucizevi anlatımı bu kitabı okuyan herkesin kalbinde umut tohumları yeşertiyor."
-National Post-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9786059915397
 • Orijinal Adı:
  On the Shores of Darkness, There Is Light: A Novel
 • Çeviri:
  Nil Bosna
 • Yayınevi:
  Kanes Yayınları
 • Kitabın Türü:
İlknur Sönmez 
03 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en etkileyici ve iz bırakan kitaplardan biriydi... Yazarın inanılmaz güzel, su gibi akıcı ve sıradışı, her insanın aklına gelemeyecek gözlemleriyle anlatımı mükemmeldi. Spoiler vermek istemiyorum o yüzden anlatmayacağım ama konusu itibariyle de çok ilginçti. İki kardeşin arasındaki bağ ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Bazı yerlerde gözlerim doldu, bazı yerlerde ise içten içe çok güldüm. O nasıl güzel bir anlatımdır öyle... Herkese tavsiye ediyorum, yüzeysel olmaktan çok uzak, klişelerden arınmış harika bir edebi eser.