Cordelia Strube

Cordelia Strube

Yazar
6.6/10
7 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
380
Gösterim
Adı:
Cordelia Strube
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kanada, 1960
Ona öyle geliyordu ki insanlar gölgeleri nadiren anlıyordu. kendilerinin de ışığın bir parçası olduklarını unutuyorlardı.

Herkesin cehennemi kendini bağlar.
“Sevilmek hediyelerin en güzelidir. Ama sevilmenin en zorlu kısmı ne biliyor musun? Kendini sevilmeye teslim etmek.”
Cordelia Strube
Kanes Yayınları
Irwin 5 yaşında. Puding yemesi yasak. Hayatta tek sevdiği şey ablası. Harriet 11 yaşında. Sarı bukleleri var. Hayatta tek istediği şey kardeşinin ölmesi. Akıl almaz hayal gücüyle yaptığı resimler ve hayata karşı sıradışı bakış açısıyla Harriet'in dünyasına adım attığınızda, kendinizi hayatın tüm zorluklarına rağmen umudun asla tükenmediği, yaşamak için her zaman bir sebebin olduğu bir yolculuğun içinde bulacaksınız. Bu iki kardeşin bazen nefret bazen de sevgi dolu öyküsü, yaşamın ta içinden okurun kalbine uzanıyor ve orada iz bırakıyor. Babası dönünceye kadar saatler geçmiş gibi geldi. Harriet ejderha resmini yapmaya isteksizdi. Babası menekşe rengi kapıya yaslandı ve resme dikkatle baktı. "Vay canına. Alevleri sevdim." "Alev püskürtüyor çünkü o mutlu bir ejderha." diye açıkladı Harriet. "Mutsuz ejderhalar alev püskürtemez."
“Muhakkak ki karanlık kıyılarda aydınlık vardır. Ve sarp kayalıklardan el değmemiş yeşillikler görünür.” John Keats
Cordelia Strube
Kanes Yayınları
Babası dönünceye kadar saatler geçmiş gibi geldi. Harriet ejderha resmini yapmaya isteksizdi. Babası menekşe rengi kapıya yaslandı ve resme dikkatle baktı. “Vay canına. Alevleri sevdim.”
“Alev püskürtüyor çünkü o mutlu bir ejderha.” diye açıkladı Harriet. “Mutsuz ejderhalar alev püskürtemez.”
Cordelia Strube
Kanes Yayınları
496 syf.
·53 günde·Beğendi·10/10
️ Duygusal ve bir o kadar da etkileyici bir kitapdı. Okuduğuma deydi. İki kardeş arasında yaşanan günlük şeyler İrvin ' in hastalığı ile farklılıklar gösterir ve Harriet ilgisiz kalınca kendi başına para biriktirip evden kaçmak ister gördüğü manzara karşında evden uzaklaşır ve düşüp ölür. İrvin kendini Harriet
Ne olduğunu araştırken organlarının bağislandığı öğrenir . Nakil olan kişiyi aramaya başlar . Devamı için okumanızı tavsiye ederim kitapla kalın.
496 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum en etkileyici ve iz bırakan kitaplardan biriydi... Yazarın inanılmaz güzel, su gibi akıcı ve sıradışı, her insanın aklına gelemeyecek gözlemleriyle anlatımı mükemmeldi. Spoiler vermek istemiyorum o yüzden anlatmayacağım ama konusu itibariyle de çok ilginçti. İki kardeşin arasındaki bağ ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Bazı yerlerde gözlerim doldu, bazı yerlerde ise içten içe çok güldüm. O nasıl güzel bir anlatımdır öyle... Herkese tavsiye ediyorum, yüzeysel olmaktan çok uzak, klişelerden arınmış harika bir edebi eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cordelia Strube
Unvan:
Yazar
Doğum:
Kanada, 1960

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.