Yanılgı

5,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
620 gösterim
Kevin Thunder, bir gün bir otobüsün içerisinde kendisini görür.

Kısa bir süre sonra kendisiyle; yani ona ayna aksi kadar benzeyen Gerald'la tanışan Kevin, hapsolduğu benliğinden çıkmanın çekimine kapılır. Zamanla bir başkası olmanın tadına Gerald da varır ve bu iki genç birbirlerinin yerine geçmeyi bir oyun haline getirir. Ancak gitgide tekinsiz bir hal alan bu oyun, ikisinin de hayatını geri dönülmezcesine değiştirir.

Crying Game (Ağlatan Oyun) ve lnterview with The Vampire (Vampirle Görüşme) gibi hafızalarda iz bırakmış filmlerin yönetmeni Neil Jordan, son romanı Yanılgı'da gotik unsurlarla dopdolu, rüya gibi bir atmosfer kuruyor. Yanılgı, bir gerilim filmi kadar sürükleyici, İrlanda edebiyatının klasikleri kadar şiirsel bir roman.

"Uluslararası çapta bir romana hazırlıklı olun. Yanılgı, İrlanda edebiyatının harika bir örneği; başlarda düşünceli bir şekilde Joyce'un sözünü dinleyen, fakat daha sonra özgürlüğünü ilan ederek kendi yoluna giden bir Dublin romanı."
-Irish Times-

"Gizemli bir güzellik... Yanılgı, esrarengiz ışıklarla parıldıyor."
-The New York Times Book Review-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  395
 • ISBN:
  9786051417165
 • Çeviri:
  Püren Özgören
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
ÇOK OKUYAN ÇOK GEZEN BİRİSİ 
14 Şub 21:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başka birinin hayatını yaşamak istediniz mi ? Onun konumunu ,onun arkadaşlarını,onun yatağını ya da onun ailesini siz yaşamak istediniz mi ? İstemesenizde içinizden ufak bir iç geçirdiğiniz olmuştur. Genelde bu bizde lüks bir araba gördüğümüz zaman olur .Şu arabanın içinde olmak vardı diye düşünmüşüzdür.


Hiç yapmadığınız bir şeyden suçlansanız ya da hiç tanimadigin kişiler senle daha önceden tanışıyor gibi konuşmaya başlasa ne yapardınız. Durun söyleyeyim . Başta şaşırırdınız .Ne olduğunu anlamaya çalışırken karmaşıklığın içinde boğulup giderdiniz.

Hadi canlarım . Sizde içinizdeki YANILGIları bulmanız dileğiyle.