Yap Ya Da Öl

8,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
399 gösterim
Ottawa Cinayet Masası Dedektifi Michael Green mesleğini, neredeyse evliliğini defalarca bitirme noktasına getirecek kadar saplantı haline getirmiştir. Kariyerinin en büyük vakası önüne geldiğinde ise mesleği, ilişkileri ve kendisi için hayati önem taşıyan değerleri tehlikeye girecektir. Zengin bir ailenin genç lisansüstü öğrencisi bir üniversite kütüphanesinde kitap yığınlarının arasında ustalıkla bıçaklanmış olarak bulunmuştur, ama kimsenin onun neden böyle bir saldırıya uğradığına ve öldürüldüğüne dair en ufak bir fikri dahi yoktur.

Green'in olaylara el atması sonucunda, genç adamın hayatındaki kıskançlıklar, entrikalar ve karışıklıklar birer birer ortaya çıkar. Green, öldürülen bu altın çocuğun üniversite siyaseti, dev egolar, çalışkan ama sosyal olarak beceriksiz olan araştırmacı ve laboratuvar çalışanları ve kadınların arasında kalarak, onu kıskanan düşmanları tarafından mı öldürüldüğünü yoksa güzel yeni kız arkadaşının aşırı tutucu ailesi tarafından bir tutku cinayetine mi kurban gittiğini detaylı bir şekilde araştırmak zorunda kalır. Katille tekrar yüzleşme anı geldiğinde Green, bir kere daha davayı çözmek için yapmış olduğu fedakarlıkların karşılıksız kalmadığını görecektir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  248
 • ISBN:
  9786059666343
 • Çeviri:
  Meral Harzem
 • Yayınevi:
  Limos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aslı Murat 
21 Oca 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kütüphanede ölü bulunan bir öğrencinin cinayet soruşturmasıyla başlayan ve gelişen olaylar...Karakter trafiğinin fazla olması okumayı zorlastirsada iyi bir polisiye...