Yeşim Taht - Temeraire Serisi 2

8,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
2 beğeni  · 
418 gösterim
Tarih ve fantastik kurgunun iç içe geçtiği, zekice kurgulanmış nefes kesici Temeraire Serisinin 2. Kitabı

İngilizler bir Fransız gemisini ve içindeki değerli ganimetleri, çatlamak üzere olan bir ejderha yumurtasıyla birlikte ele geçirir ve Reliant gemisinin kaptanı Will Laurence beklenmedik bir şekilde, Temeraire adını verdiği soylu ejderhanın binicisi olur. İngiliz Hava Kuvvetleri'ndeki gelişmelerle birlikte Laurence ve ejderhası kısa sürede, Bonaparte'ın işgal güçlerine karşı yapılan tehlikeli mücadelede cesaretlerini kanıtlamıştır.
Şimdiyse Çin, Napolyon'a hediye olarak verilecek olan bu nadir bulunan türün İngilizlerin eline geçtiğini öğrenmiştir ve öfkeli Çin delegasyonu bu olağanüstü canavarı geri almaya kararlıdır. Laurence ise onlarla işbirliği yapmayı reddeder. Korkularıyla yüzleşerek, Uzak Doğu'ya olan risk, entrika ve tehlikelerle dolu yolculuğunda Temerarie'e eşlik etmekten başka seçeneği yoktur. Ancak Çin'e vardıklarında ikiliyi çok daha şaşırtıcı keşifler ve karanlık tehditler beklemektedir.

"Temeraire, korkunç derecede eğlenceli bir fantastik seri.
-Stephan King-

"Bu kitapları okurken olaylar zihnimde birer birer canlandı. Romanlar yürekli muhteşem kahramanlarla dolu, çok güzel yazılmış, yenilikçi, akıcı ve orijinal.
-Peter Jackson (Yüzüklerin Efendisi Filminin Yönetmeni)-

Yepyeni, orijinal bir fantastik kurgu. Yoğun aksiyon, güçlü karakterler ve okuyucunun keşfetmesi için, merak uyandıran yeni bir dünya. Serinin diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.
-Martha Wells-

"Muhteşem bir anlatım... Kalbinizi hikâyenin daha en başından çalan karakterler... Bravo!"
-Booklist-

"Kesinlikle bağımlılık yapıcı" Beyaz perdeye aktarıldığını görmek çok heyecanlı olurdu."
-Ain't It Cool News.com-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  450
 • ISBN:
  9786054263967
 • Orijinal Adı:
  Throne of Jade
 • Çeviri:
  Gürkan Genç
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü: