8,8/10  (8 Oy) · 
11 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.159 gösterim
“Peşinde hiç düşünmediğin kadar büyük bir tehlike var. Eğer başarabilirsen sevdiklerini koru ve kurtar. Çünkü ben ilk olarak bunu yapacağım!”
Boston’dan gelen gizemli bir paketle Doruk’un sıradan hayatı, bilinmezlerle dolu ölümcül bir maceraya dönüşüyor, ölüm ile yaşam arasındaki fark gittikçe kayboluyor.

Güzel bir İzmir sabahından dünyanın dört bir yanına uzanan bu karanlık hikâyede gerçeklik algısının ne kadar kırılgan olabileceğini göreceksiniz.
Sezgin Alp 
 14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir şekilde önyargım var Türk yazarlara. Kimse kusura bakmasın ama Türk bir yazarın ağzından Boston, Mark, Nicola vs... gibi isimler duymak garip geliyor. Yakıştıramıyorum belki de. Judith yerine Ayşe falan kullandıklarında daha içten geliyor. Bu kitabı okurken de aynı önyargı ile başladım. Beni utandırdı. İnstagram'da falan da çok paylaşılmaya başlamıştı. Önce eleştireceğim bir kaç şey var. Kitabın hızına ayak uydurmaya yayınevinin baskısı da yardımcı olmamış. Bölümlerin biri bitiyor biri başlıyor. Zaten gerçekten sürükleyen ve hızlı giden bir kitap. Keşke birer sayfa boşluk bıraksalarmış. Yazı karakteri seçimi hoş olmamış italik yazımlar belli olmuyor ve bu yüzden bazen düşünce ile diyalogları karıştırdım zaten puntolar çok küçüktü bir de onunla debelendim durdum. bu sorunu bir de Kralların Yolu'nda yaşamıştım.
Ama bir de şu var. Anlatım ve konu o kadar güzel ki mecburen okuyorsunuz. Noktalamaların hatasını ve editörü affettiriyor yazar anlatımı ile. Sürprizlerle dolu, şaşırtıcı bir çok olay ile dolu bir roman. Bazı yerlerde yazara çok kızdığım olay oldu. bir bölüm daha bir bölüm daha derken bitiyor kitap zaten.
Bir kitap ki sadece aldığı yorumlar üzerinden alıp kendim de yorum yapmak zorunda bırakıyor işte bu o kitap. Bilimkurgu falan diyip kitabı bir kısma yönlendirmek hatalı. Grange seviyorsanız okuyun, Dan Brown seviyorsanız kaçırmayın, Bilimkurgu , polisiye aksiyon aklınızda ne tür geçiyorsa okuyun ama ağır bir edebiyat bekliyorsanız uzak durun.
Bir gun Hollywood filmi çekilecek bir Türk kitabı ararlarsa buyursunlar. İlk kitabı böyle yazarak kendine büyük kötülük yaptın sevgili yazar. Çünkü bundan sonrası için beklentim daha büyük.
Okuyun, okutun.