Yol Matched (Eşleşme) Serisi 2

5,3/10  (6 Oy) · 
16 okunma  · 
3 beğeni  · 
506 gösterim
"Genç okurların zihnini kurcalayacak etkileyici bir anlatım."
-Los Angeles Times-

"İstenmeyen bir ütopyada yaşanacak en muhteşem aşk öyküsü."
-Wall Street Journal-

"Merak uyandıran karakterleri ve sürükleyici anlatımı ile iyi kurgulanmış bir distopik roman. Cassia'nın dönüşümü ise gerçekten heyecan verici."
-Publishers Weekly-

Toplum'un Dışında Kurallar Bambaşka!

30'dan fazla dile çevrilerek, yayımlandığı tüm ülkelerde çok satanlar listesine girmeyi başaran Eşleşme üçlemesinin, merakla beklenen ikinci kitabı Yol raflardaki yerini alıyor.

Şiirsel dili ve çarpıcı konusuyla çağdaş bir klasiğe dönüşen dizinin ikinci kitabında; cam bir fanusun içinde yaşadığını fark eden Cassia, yaşadığı "kusursuz" hayatın toplumun dayattığı hileli bir düzene ait olduğunu öğreniyor. Kalbinin sesine kulak vererek, tehlikeli bir kanyonda, dış eyaletlere gitmek üzere Ky'ın peşine düşen Cassia'yı zorlu bir içsel yolculuk bekliyor… Toplum Ky'ın hayatına son vermek için hazırlıklarını hızla sürdürürken, Cassia ne pahasına olursa olsun Ky'la yeniden bir araya gelebilmek için her şeyi yapmaya hazır… Hayalin gerçekle, geçmişin gelecekle iç içe geçtiği fantastik bir dünyada Cassia ve Ky'ın aşkı topluma karşı girişilmiş büyük bir isyana dönüşüyor…

Dylan Thomas'tan Lord Alfred Tennyson'a dünya edebiyatının en görkemli şairlerine göndermelerle örülmüş, aile, aşk ve seçimler üzerine şekillenen üçleme İsyan ile son bulacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786055060039
 • Orijinal Adı:
  Crossed
 • Çeviri:
  Emine Ayhan
 • Yayınevi:
  Delidolu
 • Kitabın Türü:
kevser 
01 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Serinin ikinci kitabı. İlk kitap Eşleşme çok daha heyecanlıydı. 3. kitap İsyan'ı yine de merak ediyorum. Aradan biraz zaman geçtikten sonra okumayı düşünüyorum. Biraz beklemem lazım.