Emine Ayhan

Emine Ayhan

Çevirmen
7.8/10
114 Kişi
·
300
Okunma
·
1
Beğeni
·
36
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
216 syf.
·5/10
Biraz beklentilerle başladığım iyi olacağına inandığım bir kitaptı ama öyle olmadı. Okurken sıkıldım ve hissedemedim hikayeyi, biraz sert bir eleştiri olacak sanırım ama gereksiz buldum kitabı biraz. Konusunu çok ilgi çekici bulamadım, sıkıldım okurken. Belki hareketlenir severim derken kitap bitti.
Kitabın dili ağır değildi akıcı ilerledi yoksa bitiremezdim sanırım. Nasıl yorum yapacağımı bilemedim kitap güzelde değildi kötüde ama baştan bilseydim böyle olacağını okumazdım. Bazı ayrıntıları ve olayları sevdim, bazı yerleri çok anlamadım, yazarlar bazı şeyleri neden bilmiyorum açıklamadan bırakmış. Çok beğenmedim ama çok kötü de değildi.
352 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Bu kitabı okumak çok zamandan beri istiyordum, ve nihayet okudum. Kitabı aldığım zaman ismini biraz korkutmuştu beni, ama bu korku gereksiz olduğunu ilk sayfalardan anlamak mümkün oldu. Değişik bir konu, kitap okumayı bitirdiğim zaman kendime sormuştum acaba böyle bir dunya olsayidi benim için yaşamak daha kolayı mi olurdu yoksa bende caissa gibi kurallari ihlal ederdim. Bunu ne yazık ki yaşamadan bilemeyiz. Kitabı beğenerek vre severek okuduğum için onun bende ki yeri ayrı. Kesinlikle her kitap gibi bu
kitap da okumaya değer.
216 syf.
·2 günde·8/10
Ara Dünya daha çok çocuk kitabı gibi. Yani 13-14 yaş için uygun diye düşünüyorum. Biraz fantastik, biraz bilimkurgu, hoş bir seyir, güzel bir macera barındırıyor. Ana karakter Joey Harker yön duygusu zayıf sıradan bir çocuk. Fakat gün geliyor yolunu öyle bir şaşırıyor ki kendini paralel bir evrende buluyor.

Neil Gaiman sevdiğim yazarlar arasında. Adamın şu ana dek okuduğum kitaplarından hiçbiri birbirine benzemiyor. Bana farklı farklı dünyalar gösterdiği için bende yeri de ayrıdır.
Bu kitabı Michael Reaves'le birlikte yazmışlar.


Yalnız yetişkinseniz kitap için beklentiye girmeyin. Ama ben sevdim.
363 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Spinoza gibi bir dehanın mektuplarını içeren bu eseri okumak isteyen kişilere ilk tavsiyem filozofun diğer kitaplarına aşina olduktan sonra sıraya almalarıdır !
104 syf.
·1 günde·8/10
Yıldız Tozu‬ filmini izlediğimden beri merak ettiğim yazar Neil Gaiman'la nihayet tanıştım. Kitap kısa ve puntoları büyük. Kolay okunur cici bir hikayesi var. Oğlum için saklayacağım kitaplara bir yenisi daha eklendi.
232 syf.
·Puan vermedi
Karanlık yüzü oldukça fazla ve insanların olumsuz davranışlarının sonuçları nitekim ders niteliğinde. Ama yinede okurken arada sırada ürpertici anlar yaşabiliyorsunuz
616 syf.
·16 günde·Beğendi·10/10
Az bilinen cevherlerden. Gerçekten sürreal bir roman. Büyülü gerçekçilik denebilir sanırım türüne zira Murakami romanlarındaki o tadı aldım. Hele bir noktada karakter yazarıyla konuşuyor ki en etkilendiğim sahnelerdendi. Karakter psikolojileri çok iyi işlenmiş ve sosyal tespitleri de ayrı başarılı.
352 syf.
·Beğendi·4/10
Bir süre önce kitap okumaya istemesemde ara vermiştim ve elim hiç bir kitaba uzanmıyordu. İşte o zaman tatilde telefonu elimden bırakabilmek için bu kitabı almıştım ve iyi ki diyorum bu kitabı seçmişim. Çünkü konusuyla ve sakin ama bi o kadar da aksiyonlu kurgusuyla sizi kendine bağlıyor bu kitap. Gerilim ve aksiyon severlerşn çok fazla hoşuna gideceğini düşünmesemde bence benim gibi genç-romantik ve farkli ütooyaları seven kitap kurtları için mutlaka okunması gereken bir kitap. Çok klasik olmayan bir aşk üçgeninde sizde hangi yöne gideceğinizi bilemiyorsunuz, çünkü karakterlerin hepsi o kadar iyi ve muhteşemki...
Benim düşüncem bu şekilde bence okumalısınız. Farklı kurgusuyla sizi sakin bir maratona sürükleyecek ve kendinizi kaybedeceksiniz
80 syf.
·Puan vermedi
Spinoza'nın yarım bıraktığı bu kitabı bana: "Bilmediğimi bilmediğimi bilmiyordum, bilmediğimi bilmediğimi bilince, bildim bilmediğimi bilmediğimi." gibi bir cümle kurdurdu. Okuyun işte ne bileyim yahu! :)
104 syf.
·23 günde·8/10
Nors mitolojiisi baz alınarak yazılmış, günümüzün masal ihtiyacını karşılayan şirin bir kitap.
Farklı mitolojilere ve tanrılara ilgi duyan her türlü fantastik severin okuması gerek. Çocuk kitabı diyerek geçiştirmeyin. Zaten fantastik kitap olsun da bizim olsun diye düşünenler çocuk kitaplarını ve çizgi filmlerini bir kenara bırakacak kadar büyümemiştir sanıyorum. Umarım yalnız değilimdir.
Odd'u bi yerden tanıdığımı hissettim. Ve ilerleyen sayfalarda How to Train Your Dragon (2010) animasyonundan Hiccup geldi aklıma. Gerçekten çok benziyorlar.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 300 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 326 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.