1000Kitap Logosu
Resim
8.8
10 üzerinden
795 Puan · 155 İnceleme
512 syf.
Tehlikeli bir biyolojik savaş
“Telefon ikinci çalışta açıldı. ‘Ben Profitt.’ ‘DNA’yı analiz ettik’ dedi Roman. ‘Sonuç?’ ‘Durum düşündüğümüzden de kötü.’” Tess Gerritsen kitapları jokerdir. Hiçbir zaman kötü çıkmaz. İlk 100 sayfada eyvah bu kitap bu kez olmamış, tipik uzay mekiği muhabbetleri desem de sonraki 250 sayfayı heyecan içinde okudum. Yazarın başarılı bir doktor olması kitaplarındaki tıbbi konularda tutarlı bir bütünlük sağlıyor. Buna ek olarak bu kitap için NASA çalışanlarından yardım alan yazar bizleri muazzam bir kurguyla baş başa bırakmış. Uzay İstasyonu’nda gerçekleştirilen deneylerde tek hücreli bir organizma olan arkaeon kültürünün kontrolden çıkması sonucu önce farelerde sonra astronotlarda ortaya çıkan salgın bir hastalık faciaya dönüşüyor. Astronotlar bir bir ölüyor.Hemde yeşil jelatimsi bir hale gelerek.Ordunun duruma mühadele etmesi ile karantina merkezi haline getirilen uzay istasyonu dizginlerin artık NASA’da olmadığını gösteriyordu. Astronotlardan sağ kurtulan olacak mi ? Emma ölecek mi ? O bakteriler uzaya nasıl geldi ? Biyolojik hastalığın önüne geçilecek mi ? İnsanlık, böylesi bir biyolojik tehlike karşısında ne yapabilirdi ? Tess Gerritsen bu kitabında bambaşka bir konuyu ele almış. Okuduğum en iyi Tess Gerritsen kitapları arasında yerini aldı.
Yörünge
8.8/10 · 2.210 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tess Gerritsen yine harikalar yaratmış. Boşuna demiyorum Tess ne yazsa okurum... Bu eserinde okuyucuyu bambaşka bir yolculuğa çıkarıyor.. Konusu; Uluslararası Uzay İstasyonunda geçmektedir. Deney amacıyla uzaya gönderilmiş bakteriler garip bir şekilde çoğalmaya ve etrafındaki deney hayvanlarını öldürmeye başlar. İstasyondaki astronotlar da bu salgından etkilenemeye başlamıştır. NASA' da ve istasyonda bu salgın için bir an önce tedavi bulmak için çalışmalar başlamıştır. Fakat ölümler ani ve acı bir şekilde gelmektedir.. Kitabın olay örgüsü mükemmel, dili sade ve akıcı. Kitap bilimkurgu ve gerilim ağırlıklı.
Yörünge
Tess Gerritsen
Yörünge
8.8/10 · 2.210 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ustaca plan yapılarak, ayrıntılara çok çok önem verilerek, gerçek veri ve dil kullanılarak yazılmış harika bilimkurgu okudum. Yazarımız Tess Gerritsen kitabın başında zaten NASA ya teşekkürlerini sunmuş. Buda benim için kitabın sayfalarını çevirirken hissettiğim gerçeklikti. Konusuna bayıldım. Yazılışıyla gözümde her ayrıntıyı gördüm, kişilerin korkularını, telaşlarını canlandırabildim gözümde.Harika bir sonla da veda ettim kitaba. Çok beğendim.
Yörünge
8.8/10 · 2.210 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yeni Bir Okurun Gözünden 'Yörünge'
Hediye olarak aldığım ve belki de severek okuduğum ilk kitap olan Yörünge'nin yeri bende çok ayrıdır. Bilimkurgu sevdiğimi bilen fakat okumayı sevmediğimi bilen bir tanıdığım tarafından hediye edilmişti. Yeri ayrı olduğu için bir inceleme yazmak istedim. Okuduğum dönemde normalde 3 sayfalık bir belgeyi bile okumaya üşenen biri olarak çok kısa süre içerisinde 500 sayfalık bu kitabı okumuştum. Kurgu, olayların işleniş biçimi, yazarın gerek tıp gerek de mühendislik bilgisi... Her şeyiyle mükemmel bir kitaptı. Adeta bir bilimkurgu filmi izliyormuş gibi hissetmiştim okurken. Eğer uzay, tıp, bilimkurgu konuları ilginizi çekiyorsa bence bu kitabı kesinlikle okumalısınız.
Yörünge
8.8/10 · 2.210 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
3
4
...
16
157 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.