Zor Felsefe, Maneviyat ve Bilim

7,7/10  (6 Oy) · 
20 okunma  · 
5 beğeni  · 
721 gösterim
"Gerçek mutluluğu ve pozitif enerjinin gücünü keşfeden bir roman."

Gerçekten mutlu muyum yoksa sadece memnun muyum?

Haitili bir cüce olan Zor'la yaptığı sohbetlerden sonra Jonathan Brewster'in zihnini meşgul eden sorudur bu. Yaşam tarzını korumak zorundaymış gibi hisseden Bostonlu orta yaşlı yatırım uzmanı Jonathan, hiç beklemediği bir anda çekim yasasını, duygusal bağımlılıkları, nöron ağlarını, Jung'un kolektif bilinçdışını, Nietzsche'yi, metta'yı ve Tanrı'yı keşfedecektir. En tuhaf konuşmalar, en tuhaf insanlar arasında geçen konuşmalardır. Zor, büyüleyici bir âlemin kapılarını aralamanızı sağlayacak, eşi benzeri olmayan bir kitap. Şiddetle tavsiye edilir.
-Midwest Book Review-

Benim nezdimde bu kitap Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı'nın devamı niteliğindedir. Tam anlamıyla ilim ve bilgelik kaynağı.
-Amazon Book Review-

Zaman zaman hayatın anlamı, Tanrı, evrenin enerjisi ya da ilişkilerin karmaşıklığı üzerine kafa yoranların aramakta olduğu cevabın ta kendisidir Zor. Asla unutamayacağınız biri.
-Pacific Book Review-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786055675875
 • Çeviri:
  Nehir Güler
 • Yayınevi:
  Maya Kitap
 • Kitabın Türü:
Bekir Özaslan 
03 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Anlaşılması biraz zor olsa da düşünüldüğün de çok derin anlamlar çıkarılan farklı bir kitap. Hayatınızı değiştirebilecek bilgilere de yer veren felsefi yönüyle daha çok öne çıkan siyasete de yer veren psikolojik bir roman. Umarım okuduğunuz da siz de kendinize bir pay bicersiniz.