G'ın Kapak Resmi

Muazzam sürükleyici bir kitap, akıcı olmasından dolayı kısa sürede bitiveriyor ve yazarın ters köşe hareketleri okuyucuyu etkiliyor. Robert Langdon ile önümüze çıkan şifreleri çözmek heyecanı gittikçe arttırıyor. Okunmalı :)

G, Ateş Adası'ı inceledi.
16 Oca 19:00 · Kitabı okumadı

Kılıçlar Adası'nın ikinci kitabı olup, hızlıca bitiveren eğlenceli, komik, sürekleyici güzel bir kitap. Korsanların dünyasına merhaba demek istiyorsanız doğru yerdesiniz :)

G, Kılıçlar Adası'ı inceledi.
16 Oca 18:57 · Kitabı okumadı

Denizcilik ve korsanlara ilgi duyanların zevkle okuyabileceği, akıcı ve eğlenceli güzel bir kitap. Karayip Korsanları'nı sevenlerin beğenebileceği bir türdendir.

'Bir damla mürekkebiniz kalsaydı eğer yazacağınız son şey ne olurdu?' [GK]

Bu, nacizane bir yorum ve kitabın sahifelerinden nasılca etkilendiğimdir.

Herkese öncelikle merhaba der, elinizden kitaplarınızın hiç düşmemesini dilerim.

Fuzuli'yi bilir misiniz? Duymayanımız yoktur sanırım. Ya da şöyle diyelim; Fuzuli'yi ne kadar biliriz? Peki asırlar önce kaleme aldığı L&M' yi...?

Nedir bu L&M?
Evet... evet... Leyla ile Mecnun diye mıraldanıyor bazılarınız. Kitabımızla alakası nedir peki?

Kitabımızı, Fuzuli'nin şaheseri L&M' nun ağzından, Kaysın (Mecnun) ağzından, okuyor onun Leyla'sını arayışına ortak oluyor, yeri geliyor Babil'de yeri geliyor İtalya'da, Rusya'da, İstanbul'da buluyoruz kendimizi.

Yıllar önce kurulmuş bir örgüt ve sırları...
Fuzuli öyle bir şey yapıyor, bu sırları L&M' nin beyitlerine öyle bir yerleştiriyor ki ancak gerçek AŞK'ı bilen, onu anlayan ve hissedebilen bu bilmeceyi çözebiliyor.

Fuzuli ile hayat bulan L&M, bir çok el değiştiriyor, işkenceler çekiyor, farklı medeniyetler görüyor ama en sonunda Namık Kemal'in eline kadar ulaşıyor.

İskender Pala bizlere farklı bir pencere açmış, ben de derim ki başınızı bu pencereden çıkarıp bakmanızda fayda vardır.

G, Katre-i Matem'i inceledi.
14 Oca 01:31 · Kitabı okumadı

Osmanlı döneminde bir aşk nasıl yaşanır bilmek ve hissetmek isterseniz bu kitabı kesinlikle okumanız lazım. Benim ilk beş listemde 3. sıradadır. Muazzam!..