Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
Ulu tanrının bana acıyıp hiç değilse karşı çatıya ötsün diye bir kuş göndermesini diliyorum
Sayfa 28 - iş bankasıKitabı okudu
Böylece ölümümden sonra üç kadın oğulsuz ,kocasız, babasız kalacak. Farklı türden üç öksüz; yasa açısından üç dul.
Reklam
479 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
13 günde okudu
2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..2.kez..
Tehlikeli Oyunlar
Tehlikeli OyunlarOğuz Atay · İletişim Yayıncılık · 202230,9bin okunma
302 syf.
10/10 puan verdi
Yüzlerce kitaptan yararlanılmış ve bir öz olarak sunulmuş bu kitap. Tarihsel gerçekliklerden ve nesnellikten uzaklaşılmadan, bilim namusuyla hazırlanmış bir yakın tarih kitabı... Kaynaklar taramaya vaktiniz yoksa, fakat buna rağmen sağlam bilgiler edinmek istiyorsanız, şiddetle öneririm bu kitabı. Yalın bir dili var. Okurken, bir yandan da olaylar dizge halinde somutlaşıyor kafanızda. 3. Selim ile başlayan, 2. Mahmut ile devam eden yenileşme çabaları... 31 Mart Olaylarının arka planı... Hareket Ordusu... Yenilikçiliğin, Devrimciliğin, yeniliklere ve devrime önderlik etmenin, ancak tarihi iyi yorumlayanların yapacağı çok büyük bir iş olduğunu duyumsuyor, bizi bugünümüze taşıyan önderlere bir kez daha vefa duygusuyla teşekkür ediyorsunuz. Tarihsel gerçeklikler karmaşık bir örgü içinde değil kitapta, bir ön bilgiyle ve düzen içinde veriliyor. Öğrenciler mutlaka okumalı. Tarih felsefesi yapmak ancak bu tür kitapların okunmasıyla olası. Kaynak bir eser...
Devrimin İlk Karşıtları
Devrimin İlk KarşıtlarıAlev Coşkun · Cumhuriyet Kitapları · 201215 okunma
200 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Sevmek Bir Sanat Mıdır?
Sevmek bir sanat mıdır? Bu eyleme döküldüğünde gereklilik gözetilecek ciddiyette bir "iş" midir? Eğer keskin tanımları olması, anlaşılır kılınması için bir öncelikse içeriğinde sayısız yoruma sahip bir konu olduğuna hemfikir olmalıyız. Ancak bu içerik yeterlilik bakımından yaşananların anlamını karşılamaya yetiyor mu burası tartışılır.
Sevme Sanatı
Sevme SanatıErich Fromm · Say Yayınları · 202018,4bin okunma
Onlar anlamasa da ben bilirdim ki benim suyuma Aslı diye bir mürekkep damlamıştır.
27 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.