Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

12 Mart 1921 İstiklâl Marşımızın Kabulü

🇹🇷🇹🇷🇹🇷 İstiklâl Marşı'mızın kabulünün 103. yıldönümü kutlu olsun 🇹🇷 Allah'ım ülkemize bir daha İstiklâl Marşı yazdırmasın...🇹🇷 Milli Marşı'mızın yazarı büyük üstad, Câmideki Şair, İslâm Şairi, Müstesna Şair Medmed Âkif Ersoy'un ruhu şâd olsun 🌸💕 🇹🇷🇹🇷🇹🇷
🇹🇷🇹🇷
Reklam
Allah Bu Millete bir daha İSTİKLAL MARŞI Yazdırmasın.
Çatma,kurban olayım ,çehrene ey nazlı hilâl !
İstiklâl Marşı'nın ikinci kıtasında,bayrağın sembolü olan " hilâl "den hareket edilmişti .Hilâl ,eski edebiyatta sevgiliye benzetilir. Bayraktaki ay (sevgili),tehlike içinde bulunduğu ve kendinin sevenlerden fedakarlık beklediği için kaşlarını çatmıştır. Eski Türk edebiyatında sevgilinin kaşı, aya benzetilir .
"Allah bu millete bir daha; 'İSTİKLAL MARŞI' yazdırmasın!..
İstiklâl Marşı'mızın 103. Yılı Kutlu Olsun
Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak. Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal! Kahraman ırkıma bir gül; ne bu şiddet, bu celal? Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal… Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin
Reklam
Korkma!Sönmez bu şafaklarda yüzen Al Sancak.
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, O benim milletimin yıldızıdır parlayacak, O benimdir, o benim milletimindir ancak.
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
*İstiklal Marşı Kabulü Yıldönümü*
"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!" 🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey nazlı hilâl.
Mehmet Akif Ersoy
Mehmet Akif Ersoy
19 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.