Gg
Bugün senin sevdiğin bir şiire denk geldim. Biliyordum devamını ama bilmezden geldim. İhanetti, senin en sevdiğin şiir.
İnsan hər gün biraz musiqi dinləməli, yaxşı bir şeir oxumalı, gözəl bir tablo görməli və mümkünsə bir neçə məntiqli cümlə söyləməlidir. 🪞Höte
Reklam
Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
Atatürk, Atatürk olalı hiç bu kadar Samsun'a çıktığına pişman olmamıştır.
Atatürk ve 19 Mayıs
Atatürk'ü anmadan, göstermeden 19 Mayısı anmak hangi aklın saçmalığı bilmiyorum ama bu ülkenin kurucusunun "İlk Adımını" Samsun'da attığını tüm dünya biliyor. Hiç kimse unutturamaz ne seni ne de bize armağan ettiklerini...Saygıyla, sevgiyle ve de özlemle...
Reklam
Osmanlı memleketleri tamamen parçalanmıştı. Ortada bir avuç Türk' ün barındığı bir Ata yurdu kalmıştı. Son mesele bunun da taksimini teminle uğraşılmaktan ibaretti. Osmanlı Devleti, onun istiklâli, padişah, halife, hükümet, bunlar hepsi manası olmayan birtakım boş sözlerden ibaretti.      Neyin ve kimin dokunulmazlığı için kimden ne yardım talep olunmak isteniyordu?      O halde ciddi ve hakiki karar ne olabilirdi?      Efendiler, bu vaziyet karşısında bir tek karar vardı. O da milli hakimiyete dayanan, kayıtsız, şartsız, müstakil yeni bir Türk Devleti tesis etmek !!       İşte, daha İstanbul'dan çıkmadan evvel düşündüğümüz ve Samsun'da Anadolu topraklarına ayak basar basmaz tatbikatına başladığımız karar, bu karar olmuştur. !!
Çok iyi hatırlıyorum 13 14 yaşlarımda çizdiğim Sevgili Atam. Çizmek için 1,5 hafta baya uğraşmıştım üstünden baya geçmemden dolayı ilk halinden biraz garip olsada hahaha xd benzetmeyi başarmışım. O zamandan beri sakladığım tek resmim şimdi tekniker çizim defterimde saklıyorum.🖤
Halbuki Türk'ün haysiyeti ve izzet- i nefis ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa mavolsun evlâdır ... !!! O halde, Ya İstiklal Ya Ölüm... !!!
Bütün ümidim gençliktedir.
291 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.