Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
176 syf.
·
Puan vermedi
BURAYI OKUYUN Bu kitabin tüm telif gelirleri yazar tarafından İstanbul Vakfının kız çocuklarının eğitimi için burs desteği sağladığı "Büyüt Hayallerini" projesine bağışlanmıştir. Doğarken kimi altın tepside,kimi de zalim bir ailenin içine doğar.Zeliha ile başlıyor hikayemiz,sevmek,masumluğunu kaybetmek olmamalı.Düğünde karşılaştığı
Fanusa Sıkışmış Hayatlar
Fanusa Sıkışmış HayatlarMurat Gürvardar · Yediveren Yayınları · 20235 okunma
50 syf.
·
Puan vermedi
Günaydın nasılsınız? Günleriniz nasıl geçiyor, kimler neler okuyor? Beni soruyorsunuz değil mi? Ehh benim de fena gitmiyor.Size yeni bir kitap ile geldim. Bakalım ne varmış. #Felika @elpisyayinlari Cihan ve Deccal yakın arkadaştır.Ikisi de ailelerin "devir ara elaman devri"diye meslek lisesine gönderdikleri gençlerdendir. Buna rağmen kendileri üniversite sınavına girmişler yine de başarılı olmayacaklarını biliyorlardır.Boş durmamayi onun yerine bir otel de çalışmaya karar veriler.Kemer tarafinda ki bir otelin çamaşırhanesinde çalışmaya başlarlar. Öyle bir olay yaşanır ki Deccal birini öldürüp yok etmek zorunda kalır.Tabii Cihan da suç ortağı olur. Öldürdüğü adamın #ukranya li eski mafya, aynı zaman da küçük kız çocuklarına yüksek miktarda ücret ödeyip onlara tecavüz ettiğini bilebilirdi.Victor Bandera tüm pisliklerini rağmen sevilen hatta ona aşık bir kadın tarafından intikamı alınacak kadar değerli buluyorlar.Her şeyin başladığı #felika adlı bar yine her şeyin bitti yer olacaktır. Kahvenizi içerken hemen okuyabileceginiz kısacık bir kitap. Ayni zamanda Kitabimizin içeriğinde argo kelime ve bok küfür olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Yeni kitaplarda buluşmak dileği ile .
Felika
FelikaAdnan Fırat Oğuz · Elpis Yayınları · 20242 okunma
Reklam
Ah, bu dünyanın acıları hiçbir şeye benzemez, hemen anlaşılır.
Can YayınlarıKitabı okudu
392 syf.
·
Puan vermedi
Gerçek hayat hikayesinden uyarlanmıştır!!! Hayat gittiği #singapur gezisinden döner dönmez Prof. Olan dostu Haluk tarafından aranır.Tahlillerin karıştığını kendisinin ölmek üzere olduğunu ve hemen hastaneye gelmesi gerektiği söylenir.Hayatin bunu sindirmesi biraz zaman alsa da hastalığını ciddiye almaz.Ölmeden önce yapmak istediklerini sıralar ve fikirlerini eyleme döker.Ilk iş olarak kendine bir editör bulur.Hayat hayatını kağıda döküp kitap yapmak ister. Bu dünyadan hiç bir eser bırakmadan bir Hayat geçti denmesini istemez.Sonra da kadın sığınma evi ve kimsesiz çocuklar için bakım evi yaptırmak ister.Tüm isteklerinin aynı anda olmasını istemesinin ölümün soğuk nefesinin ensesinde olmasının etkisi tabi ki çok büyüktür.Çocuk yaşta gelin edilen aşk meyvesi bir anne.. Tüm duygularını dünya kapatmış okumuş ama adam olamamış bir baba... Onun zalim karısı ve o kadından olan evlatları... Açlıkla,zulümle,hor görülmek ile sınanmiş kardeşlerine çatısı delik bir evde hem anne,hem baba olmuş.Üstüne üstlük aşk acısı çekmiş, tekrar aşkı buldum artık her şey daha güzel olacak derken kendisi ölüm ile yüzleşmek zorunda kalmış.Tabi kıskançlıklar, ona taş atanlara ekmek atmayı,her şeyin iyi yönünü görmeyi asla bırakmamış. Okurken kelimelerin hafızanız da uçuştuğu,olayların gözünüzün önünde cırt attığı, sonra ne olmuş deyip merak ile sayfaları çevirip vay bee diyebileceğiniz bir kitap #onunadıhayat Ben bu kitaba bayildim arkadaşlar ve süpriz bir son sizleri bekliyor.Ben bana taş atana ne kadar ekmek atabilirim ki kısacası mutlaka #okuyunokutun
Onun Adı Hayat
Onun Adı HayatSolmaz Şahin · Feniks Kitap · 202311 okunma
664 syf.
·
Puan vermedi
Hayalleri okyanuslar ile yarışacak fakat onun hayallerine kavuşmasını engellemek isteyen,zalim bir dedeye ses çıkartmayan bir aile... Okulun düzenlediği üniversiteleri tanıtma gezisi ile #İstanbul a gelirler.Orada gördüğü bir grup #Artvin Şavşata döndüğünde tüm dünyası olur.Bu hayatı dolu dolu yaşayan birileri vardı.Onlarin varlığını inkar etmek imkansızdı.Onları kıskanmak bir tarafa hayatı zehir edenlerden alıp onlarin ömrüne versin diyecek kadar farkındalık ortaya koyabiliyor. Başka bir hırs ile çalışıp #Türkiye siralamasin da derece yapar. Annesinin desteği ile Bahçeşehir üniversitesinin öğrencilerinden biri olur.Kütüphanede çaktırmadan bir erkeği kesmeyecek kadar korkak neyin var dediklerinde #annemiözledim diyecek kadar çocuktur.Istanbul o gelene kadar kıştı,onunla birlikte adı gibi #Bahar getirdi. Işkeçeli bir adam ve onun Şavşatlı gönlünün sultani olmaya hazır kadın...Konuşmaları ilk instegram da başlıyor.Tesadüf silsilesi ile yolları kesişir ve onları birbirine #mıknatıs gibi çeker. Tabiii bir de Oktaygiller tayfası var kiGırgır, şamata,eğlence onlardan sorulur.Bahar'in ilk Oktayi görüp onunla uyuyup,onunla uyandığını söylemeden geçemeyeceğim.Bir de Oktay'ın hayat hikayesini okurken neden yillardir üniversiteyi bitirmediğini,ailesine inat yapmaması gereken her şeyi yaptığına şahit olacaksınız.Ve tabiki uyumadan önce tutulan dileğin "Çok sevilmeyi dilemek"olduğunu göreceksiniz.Insan ne yaşar da çok sevilmeyi diler ki Kalın bir kitap ama korkmayın su gibi akıyor nasıl bittiğini, içinde kaybolup tühh bitmiş demekten kendinizi alamıyorsunuz.
Uyumadan Önce Tuttuğum Dilek
Uyumadan Önce Tuttuğum DilekAnita Felipova · Pukka Yayınları · 024 okunma
168 syf.
·
Puan vermedi
Hakan Özkan
Hakan Özkan
okumak bana her zaman +1 puan kazandırıyor gibi hissediyorum.Belki de daha fazla kazanmami sağlıyordu. Her okuduğum kitabında şu cümlenin de altını çizeyim,şurayı da not alayım,bunu mutlaka uygulamam lazım dediğim o kadar çok oluyor ki kısacası kazancım çok fazla. Manipülasyon mi uğradığınızı düşünüyorsunuz O zaman 10 soruluk bir test yapmaya ve değerlendirme puanlarını görmeye hazır olun. Fazla seçici davrandığınızi fark edemiyorsanız eğer bunu 4 işareti olduğunu kesfetmenizin şimdi tam zamaniBiliyorsunuz ki her şeyin fazlası zararKendinizden ne kadar verdiğinizi görmek için kitabimizin içinde tam aradığınız test mevcuttur.Aşk acıttığında 4 aşamalı bir süreçten geçtiğimiz gerçeğini okuyarak keşfedip kendimizi iyileştirmeye alıyoruz.Kendinizi başkalarının görüşlerinden ve yargılarından nasıl kurtaracaksınız?Ne istediğini bilmiyor ,başkaları tarafından yargılanma korkusu yaşıyor,tamamen kendiniz olmanız nasıl engelleniyor işte burada kitabı elimize alıp sonuna kadar okuyoruz. Kitabımız 3 bölümden oluşuyor.Her bölümde kendimizi geliştirip,etrafımız da olanları düşünüp en sonunda irademizi elimize alıyoruz.Size alintilar bırakacağım ve ne demek istediğimi anlayacaksınız.Yeni kitaplarda buluşmak dileği ile #okudumokuyun #alıntı "Duygusal yabancilaşmanin derinliklerine götüren ilk adım,iki tarafın sürekli atışmasını içerir.Acı çektiğimizi hissettiğimizde bilinçaltımızda daha fazla bela arıyoruz." "Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü orantısız bir şekilde umursadığınızi düşünüyorsanız muhtemelen oraya aitsinizdir."
Aura
AuraHakan Özkan · Olimpos Yaynları · 202434 okunma
Reklam
İnsanlar da yaşamak için savaşır, ölmek için değil,
Bu dünyada hiç bir şey rastlantı sonucu meydana gelmez
Yaşamımı başkalarının istediği gibi değil de kendi hayallerime uygun biçimde sürdüreyim, fena mı?
318 syf.
·
Puan vermedi
Engelli bir kardeşinden başka kimsesi kalmayan Emily yaşadığı malikane de mürebbiye olarak çalışıyordu.Taa ki efendisi evini satıp çocukların geleceği için başka bir şehire taşınmak zorunda kalana kadar.Şimdi engelli tamamen yatağa mahkum kardeşi ile evin yeni sahiplerini beklemekte olup geleceğinin belirsizliği onu endişelendirmektedir.Oysa
Yediveren Kışı
Yediveren KışıYağmur Kutsal · Kumran Yayınları · 202422 okunma
19 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.