6

6 Şubat

Neden diye sormak istiyorum. Ahlaka, eğitime,liyakata, bilime neden bu kadar çok yabancılaştık?
Sayfa 8 - Sokak yayın grubuKitabı okudu
"Hangi yaşta ölürsek ölelim, tamamlanmamış cümlelerimiz olacak..."
Reklam
#yaşanamayacaklara...
“Sevdiğiniz insanlara sevginizi göstermekten çekinmeyin. Hata yaptığınızda özür dilemekten gocunmayın. Gereksiz şeyleri büyütüp kendininizi üzmeyin. Hayatta hiçbir şey ertelemeye değmez. Bazen günün sonunda insanın elinde kalan tek şey pişmanlık olur.” #6ŞubatDepremi
Bir insanın bir sene sonra her duygusu aynı şekilde nasıl yerli yerinde olabiliyor? Üstünden tek bir an bile geçmemiş gibi…
✰ Yıldız ✰

✰ Yıldız ✰

@yildiztozuuu
·
08 Şubat 2023 19:55
Sağım ama iyi değilim:(
6 Şubat 2023, gece 4.17, şiddetli bir sarsıntıyla yataktan fırladım. İlk aklıma gelen çocuklardı. Odalarına gidip yataklarından onları nasıl alıp yere attım, üstlerine kapandım bilmiyorum. Bekledim, bekledim, bitsin diye bekledim. Ama boşuna beklemişim. Eşyalar hiç durmadan devrilmeye başlayınca bitti, dedim, buraya kadarmış her şey. 12 kat
Depreme dair paylaşım yaparken lütfen o günlere ait resimler paylaşmayız. Bu benim gibi depremi yaşayan pek çok kardeşimizi sadece olumsuz etkiliyor. Lütfen bu konuda gerekli hassasiyeti gösterelim.
Reklam
Az önce kardeşim 6 Şubat'ta yine deprem olmaz değil mi deyince aklıma o gün geldi. Zavallı da nasıl bir travma yaratmışsa... Ve daha pek çok kişi de. Hatırlamak ve gelmesini istemeyeceğimiz bir gün haline geldi. Rabbim bir daha böyle bir felaket yaşatmaz İnşallah.
™ Hangi yaşta ölürsek, ölelim Tamamlanmayan cümlelerimiz olacak.."
06.02.2023
Şubat ayı en kısa aydı ama tarihin en uzun acısını yazdı...
Sessiz çığlıklara ulaşmak zordur.
Sayfa 22 - Sokak yayın grubuKitabı okudu
66 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.