6

6 Şubat

Unutulmaz
Yeğenimin gözyaşlarıyla “Hala eğer Kur'an okursak deprem durur mu ?” sözünü hatırladım:(
tam bir yıl önce bugün. gece olacaklardan habersiz yummuştum gözlerimi. bir kabusa uyandık. o gün sabah hiç olmadı. o gün, gün hiç aymadı ve hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
Reklam
Yine o sabahtayız... Her şeyin dün yaşanmış gibi aklımızdan hiç çıkmadığı o gün... Ailemizden, akrabalarımızdan, arkadaşlarımızdan, sevdiklerimden haber alamadığımız gün... Sevdiklerimizle geçirdiğimiz güzel günlere dönemeyeceğiz, kulak sağırtıcı sesleri gürültüleri hiç unutmayacağız. En acısıda kardeşlerimin gözlerindeki o korkuyu unutmayacağım... Rahat uyuyun... Biz sizi hiç unutmadık, unutmayacağız!
BUGÜN 6 SUBAT!
1 yil önce bugün; Onbinlerce kişi sevdiklerine son kez sarıldılar. Son kez gülüp, son kez mutlu oldular. Son yemeklerini yeyip, son kahvelerini içtiler. Evlerinde son keyifli geceyi geçirip, son kez birbirlerine "iyi geceler" dediler. Ama hiçbiri bunun son kez olduğunun farkında değildi... Bir gün hepimizin son günü, son saati, son ani olabilir. Hala vaktiniz varken; Hayatimizin ve sevdiklerimizin kıymetini bilelim...
#yaşanamayacaklara...
Bir insanın bir sene sonra her duygusu aynı şekilde nasıl yerli yerinde olabiliyor? Üstünden tek bir an bile geçmemiş gibi…
✰ Yıldız ✰

✰ Yıldız ✰

@yildiztozuuu
·
08 Şubat 2023 19:55
Sağım ama iyi değilim:(
6 Şubat 2023, gece 4.17, şiddetli bir sarsıntıyla yataktan fırladım. İlk aklıma gelen çocuklardı. Odalarına gidip yataklarından onları nasıl alıp yere attım, üstlerine kapandım bilmiyorum. Bekledim, bekledim, bitsin diye bekledim. Ama boşuna beklemişim. Eşyalar hiç durmadan devrilmeye başlayınca bitti, dedim, buraya kadarmış her şey. 12 kat
Reklam
™ Hangi yaşta ölürsek, ölelim Tamamlanmayan cümlelerimiz olacak.."
Depreme dair paylaşım yaparken lütfen o günlere ait resimler paylaşmayız. Bu benim gibi depremi yaşayan pek çok kardeşimizi sadece olumsuz etkiliyor. Lütfen bu konuda gerekli hassasiyeti gösterelim.
"Hangi yaşta ölürsek ölelim, tamamlanmamış cümlelerimiz olacak..."
06.02.2023
Şubat ayı en kısa aydı ama tarihin en uzun acısını yazdı...
66 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.