Profil
Niçin varım? Meselelerin meselesi... Var olmak ne büyük şey! Eğer fazla düşünülecek olursa, insanı cinnete kadar götürür.
Dünya Bir Deplasman Biz de Yetimler Gibiyiz, Muammer Bilgiç
"Oturup konuşmamız lazım, niye kimsenin vakti yok? Niye bu çocuklar açlıktan ölüyor, niye bu paletli araçlar yürüyor, niye bu uçaklar uçuyor, niye bu coğrafya bombalanıyor."
Dünya Bir Deplasman Biz de Yetimler Gibiyiz, Muammer Bilgiç, MGV Yayınları, 2018
Amerika'ya Meydan Okurken, Malcolm X
"Zulüm kısmak istediği sesi nâra yapar. Ve bazı ölüler yaşayanlardan daha yüksek sesle konuşur."
Amerika'ya Meydan Okurken, Malcolm X, Pınar Yayınları, 2018
Pek çok memeli, anne karnından fırından çıkan toprak kap gibi çıkar, onları yeniden şekillendirmeye çalışmak onlara zarar verir. İnsanlar ise anne karnından bir ocaktan çıkan erimiş bir cam gibi çıkarlar ve şaşırtıcı oranda şekillendirilebilirler. Bu yüzden bugün çocuklarımızı Müslüman veya Budist, kapitalist veya sosyalist, savaşçı veya barışçıl olarak eğitebiliyoruz.
Ortaçağ Batı dünyasının temel sorunlarından biri, İslâm ve müslümanlar hakkında ilk elden kaynaklara dayalı, sağlam ve güvenilir bilgiden yoksun olmasıdır.
Tavsiyeler - Yusuf El Kardavi, Ferhat Özbadem
"İslam hayatımızın bir parçası değil, hayatımızın kendisidir."
Tavsiyeler - Yusuf El Kardavi, Ferhat Özbadem, Festival Yayınları, 2018Kitabı okudu
Senin fikrin doğruydu, başka her fikir çılgncaydı, aşırıydı, kaçıklıktı, normal değildi. Bu arada özgüvenin öylesine büyüktü ki, tutarlı davranma zorunluluğu hissetmiyor, ama yine de hakılıkta diretmekten vazgeçmiyordun. Bir konuda hiçbir fikre sahip olmadığın da olurdu, bu yüzden konuyla ilgili olası tüm fikirler istisnasız yanlış olmak zorundaydı.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.