g

Gökyüzü

2 üye
Sen de her an bizler gibi duygu karmaşası içindesin..
Gökyüzünün aydınlığına, yıldızların parlaklığına bakınca, insan "Böyle bir göğün altında, kaprisli ve aksi insanlar yaşayabilir mi?" diye düşünmeden edemiyordu.
Sayfa 13
Reklam
Masmavi
İşim gücüm budur benim Gökyüzünü boyarım her gece Hepiniz uykudayken Uyanır bakarsınız ki mavi...
O sema ki, duâ edenlerin kıblesi’dir.
İmam Gazali
İmam Gazali
Pencereden gökyüzüne
Acaba bu diyârda yok olmuş yüzleriyle tanışmaktan korkmayan kimseler var mıdır halâ? Acaba zamanı gelmedi mi bu küçük pencerenin ardına kadar açılmasının ve gökyüzü yağmasının?
O halde göğe bakalım
Gazali'ye göre gökyüzüne bakmanın 10 faydası. 1- Hüzün ve kederi azaltır. 2- Vesveseleri azaltır. 3- Korku vehmini giderir. 4- Allah'ı hatırlatır. 5- Kalpte Allah'ın büyüklüğünü yayar. 6- Kötü düşünceleri giderir. 7- Karamsarlık hastalığına iyi gelir. 8- Aşıkları teselli eder. 9- Sevenleri birbirine alıştırıp yaklaştırır. 10- Ve o, duaların kıblesidir. Gökyüzünü izlemeyi neden bu kadar sevdiğimi bir kez daha anlamama vesile oldu. Gökyüzünün büyüklüğü, güzelliği beni büyülüyor. Ne bilmiyorum ama beni içine çeken bir şeyler var sanki orada. Uzaktaki biriyle aynı anda aynı göğe, aya, güneşe, yıldıza bakıyor olmanın da ayrı bir hissi var. Çok güzelsin gökyüzü, seni yaratanınsa güzelliğini anlatmaya kelimeler yetmez. O, gökleri ve yeri yoktan, önünde hiçbir örnek olmadan ve benzersiz bir biçimde yaratandır. Bir şeyi yaratmak isteğince, sadece “ol!” der, o da hemen oluverir. Bakara /117
Reklam
301 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.