Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
54. Benim :)
Türkiye’de her 100 kişiden 54’ü, anksiyete, depresyon ve somatizasyondan (psikolojik stresin vücutta fiziksel belirtilere dönüşmesi) en az birini yaşıyor. (Diken)
Hızlı
20. yüzyılın sözde enformasyon toplumu belki de önceki yüzyılların tüm toplumlarından daha zayıf bir belleğe ve tarih bilgisine sahip. Sansür veya bilgi manipülasyonu yüzünden değil. İşittiğimizi gördüğümüzü okuduğumuzu seçmemize izin vermeyen bir haber bombardımana karşı karşıya bırakıldığımız için. O kadar çok haber var ki günlük hayatımıza adeta arka planda bir gürültü halini alıyor haberler. Tıpkı hızlı besin, hızlı seks, hızlı kültür gibi hızlı haber de totaliter nitelikte. Çünkü insanları artık ayrım yapamayan duyarsız bir toplum olmaya yönlendiriyor 
Güzel Şeyler de Oluyor.
Almanya'nın Dresden kentinde bulunan Eski Ustalar Galerisi'nde (Gemäldegalerie Alte Meister) Nobel Ödüllü yazar
Orhan Pamuk
Orhan Pamuk
ve Dresden Devlet Sanat Koleksiyonu (SKD) işbirliğinde" Nesnelerin Tesellisi" isimli bir sergi düzenlenecek. Sergi için Pamuk, İstanbul'daki Masumiyet
Ankarada iç işler bakanlığına düzenlenen bombalı suikast düzenleyen 2 terörüst etkisiz hale getirildi. 1'i kendini patlatı. 2 polisimiz yaralandı. Dipnot= söylenenlerr göre araba sahibini gasp edip adamı öldürüp arabayı gasp etmişler.
219 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.