Enes

Seyyah-ı Alem Evliya Çelebi
Evliya Çelebi, Yedi iklim, 18 padişahlık yer gezer. Yetmiş yılı aşkın ömrünün elli bir yılını, bir diyardan başka bir diyara uzanan yollarda, muhtelif ülkelerde ve şehirlerde geçirir. Osmanlı’yı en çok tanıtan ve sevdiren kişi olarak adını tarihe altın harflerle yazdıran Evliya Çelebi’nin muazzam külliyatından, en çok beğenilen ve dikkat çeken kısımları Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nden Seçmeler serisinde sizler için bir araya getirildi. Kitaplarımızı bu linkten inceleyebilirsiniz: camlicakitap.com/arama?q=evliya+...
Seyahat Ya Resulallah
Seyahat Ya Resulallah
Reklam
BERÂT GECESİ VE BAZI HUSÛSİYETLERİ
Berât Gecesi’nde, sonraki yılın Berât Gecesi’ne kadar olacak her şey, Ümmü’l-Kitâb/Levh-i Mahfûz’dan istinsâh olunarak vazifeli meleklere verilir. Rızıklara ait nüsha Mîkâîl aleyhisselâm’a; musibet ve ecellere ait nüsha Azrâîl aleyhisselâm’a; harplere dair nüsha Cebrâîl aleyhisselâm’a; amellere ve kulların saadet ve şekavetlerine dair nüsha da
Resûlullah Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “…Hiç ölmeyeceğini zanneden kimse gibi (dünya için) çalış. Yarın öleceğinden korkan kimse gibi de (dünyadan) sakın, (âhiretin için çalış).” (Beyhakî, Şuabü’l-Îmân)

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Ergün Poyraz kaldığı Silivri Cezaevi'nden, avukatı Hü­ seyin Buzoğlu'na gönderdiği faksta dikkat çekici değerlen­ dirmelere yer verdi. Avukatına "Bizi burada öldürecekler" diye seslenen Poyraz, "Bak en az ses çıkacaktan başladılar bile. Bir saate yakın koğuş arkadaşları, seslerini duyurabil­ mek için koğuşun kapısına öyle vuruyorlardı ki, sanırsın ce­ zaevi yıkılacak, bu sürede ne gelen oldu ne giden" dedi. Poyraz, kendisinin anjiyo olduğunda hastanedeki...
Silivri'de O Saatler
Ergenekon davasında 4 yılı aşkın süredir tutuklu bulu­nan yazar Ergün Poyraz, kalp krizi sonucu yaşamını yitir­diği açıklanan MİT yöneticisi Kaşif Kozinoğlu'nun öldüğü saatlerle ilgili çarpıcı iddiada bulundu. Ergün Poyraz, "Bir saate yakın, koğuş arkadaşları seslerini duyurabilmek için koğuşun kapısına öyle vuruyorlardı ki sanırsın cezaevi yıkı­lacak. Bu sürede ne gelen oldu, ne giden" dedi.
Reklam
Kozinoğlu, savunmasında bunları anlatamadan şaibeli bir şekilde hayatını kaybetti. Kozinoğlu'nun ölümü üzerine avuka t tıma çektiğim faks, "Silivri'de O Saatler" başlığı ile Cumhuriyet gazetesinde manşetten şöyle yayımlandı.
Ne ilginç bir rastlantı, değil mi? Rastlantı dedik de; cezaevine giren MİT'çiler, ne garip ki ge­nellikle kalp krizinden hayatlarını kaybediyorlardı. Misal; MİT'çi Turan Çağlar, ABD lehine casuslukla suçlan­dı. Kaldığı cezaevinde kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Uluslararası kaçakçı Bekir Çelenk, MİT mensubuydu. O da cezaevinde sekte-i kalp'ten hayatını kaybetti.
KAŞİF KOZİNOĞLU ÖLDÜ MÜ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?
Oda Tv operasyonuyla 11 Mart 2011'de gözaltına alınan ve 8 ay hakim karşısına çıkarılmayı bekleyen MİT Orta Asya Ülkeleri Daire Başkan Vekili Kaşif Kozinoğlu'nun 12 Kasım 2011'de Si­ livri yerleşkesindeki ani ölümü, Ergenekon ve Balyoz davalarında yaşanan ölüme sürükleniş hikayelerinin yalnızca birisiydi. Kozinoğlu'nun ölüm raporunda "akut kalp krizi" (akut mi­ yokart enfarktüsü) yazıyordu. Ancak Kozinoğlu'nun ölümünün gerçek nedeni olan ve akut kalp krizi sonrası gelişen ritim bo­ zukluğuna ilk müdahalenin, yaşadığı ortamda, yani koğuşta veya revirde yapılması gerekiyordu. Tabii ki yapılmadı, yapılamadı. Nasıl yapılsın? Ne doktor vardı! Ne tıbbi malzeme!
Faili Meçhul mü?
Faili Meçhul mü?
Enes
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Deliliğe Övgü
Deliliğe ÖvgüDesiderius Erasmus
7.7/10 · 11,2bin okunma
Enes
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Mirası Kuşanmak
Mirası KuşanmakAkif İnan
9.8/10 · 41 okunma
Reklam
İMAN, MUHABBETİ İCAP ETTİRİR
Resûlullah Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem şöyle buyurmuşlardır: “Sizden biriniz, ben, kendisine canından, malından, evlâdından, babasından ve bütün insanlardan sevgili olmadıkça hakkıyla iman etmiş olamaz.” Bir kimse, Resûlullah (s.a.v.) Efendimize suâl etti: “Ne zaman sâdık mümin olurum?” “Allâhü Teâlâ’yı sevdiğinde.” buyurdular. “Ne
Resûlullah Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Muhakkak imanın en sağlam ipi, Allah için sevmen ve Allah için buğzetmendir.” (Müsned-i Ahmed)
Mahkemece 30 Nisan 2010'da kabul edilen Ergenekon davasının dördüncü iddianamesinde Göksel hakkında ko­ vuşturmaya yer olmadığı belirtiliyordu. Ancak iddianame eklerinde Göksel'in özel hayatının gizliliğini ihlal eden bir­ çok belgenin yer alması oldukça dikkat çekiciydi. Erhan Göksel, suçsuz olduğunun iddianamede duyurulmasından üç hafta sonra 21 Mayıs 2010'da ABD'nin New Jersey eyale­ tinde bir otel odasında ölü bulundu.
Enes

Enes

@enesbir
·
19 Şubat 19:16
Ergenekon Ölümleri: Erhan Göksel
Ergenekon soruşturmasının 11. dalga­sında, 22 Ocak 2009'da gözaltına alınan VERSO araştırma şirketi sahibi Dr. Erhan Göksel dört gün gözaltında kaldık­tan sonra mahkemece serbest bırakıldı. Gözaltına alındığı gün Göksel'e ve başkanı olduğu uluslararası veri şirketi VERSO'ya ait tüm bilgisayarlar, tüm veriler, veri bankası, kitaplar ve diğer dokümanlar emniyete götürüldü.
Ergenekon Ölümleri: Erhan Göksel
Ergenekon soruşturmasının 11. dalga­sında, 22 Ocak 2009'da gözaltına alınan VERSO araştırma şirketi sahibi Dr. Erhan Göksel dört gün gözaltında kaldık­tan sonra mahkemece serbest bırakıldı. Gözaltına alındığı gün Göksel'e ve başkanı olduğu uluslararası veri şirketi VERSO'ya ait tüm bilgisayarlar, tüm veriler, veri bankası, kitaplar ve diğer dokümanlar emniyete götürüldü.
Albay Berk Erden
...Hep aynı merkezden çıkan fabrikasyon karalamalar Albay Erden'i bunalıma sürükledi. Erden, 8 Şubat 2010'da İzmir'deki lojmanında beylik tabancasıyla intihar etti.
6,8bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.