Profil
Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır;
"Bir insanı öldürdüğün zaman, bir yaşamı çalmış olursun," dedi Baba. "Karısının elinden bir kocayı, çocuklarından bir babayı almış olursun. Yalan söylediğinde, birinin gerçeğe ulaşma hakkını çalarsın. Hile yaptığın, birini aldattığın zaman doğruluğu, haklılığı çalmış olursun. Anlıyor musun?"
Zenginlik*Hırsızlık=fakirlik/fakirlik
Okunsun ve anlaşılsın diye kocaman harflerle yazacağım "BU DÜNYADA FAKİRLİK YOKTUR SADECE HIRSIZLIK VARDIR." HIRSIZLARIN SAYISI ARTTIKÇA FAKİRLERİN DE SAYISI ARTIYOR."
Reklam
Milletin çocuğu acayip zengin ailelerden geliyordu, ama okul yine de böyle arakçılarla doluydu. Bir okul ne kadar pahalıysa, orada o kadar çok hırsız olur –şaka etmiyorum.
"Bir hırsız yaratmak için, bir sahip yaratın; suç yaratmak istiyorsanız, yasalar koyun!"
"HAYIRLI CUMALAR, NE OLDU BİZİM VİLLALAR"
Emine ve Tayyip'in, İzmir-Urla'da iki villa aldığı, bunların imarı için üniversiteden rüşvetle rapor aldığı ileri sürülüyor, bu konudaki bilgi ve villa pazarlıkları internette yer alıyordu. Urla, Zeytineli Köyü yakınlarında bulunan Hacılar Koyu, 1. derecede SİT alanıydı. Yani çivi çakmak yasaktı. Ancak imar durumu 3'üncü dereceye dönüştürülerek 8 adet villa yapıldı. Denize sıfır villalardan iki tanesinin Erdoğan'lara verildiği, 6 dinleme kaydı ile ortaya çıkıyordu.
"HIRSIZLIK BABADAN EVLADA GEÇER"
Tayyip'in, bugüne dek yaptığı konuşmalarda doğru olan hiçbir şeye rastlanmıyordu. Taa ki, eski söylemlerinin yer aldığı 1994 yılı konuşmasına kadar! Tayyip, 1994 yılında şunları söylüyordu: "Bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba, görmedim, duymadım. Hırsızlık babadan evlada geçer. Evlattan babaya değil.
Reklam
PARALAR TAŞINIYOR
Tayyip'in, 17 Aralık yolsuzluk operasyonu olduğu gün, evinde bulunan paraların eritilmesi talimatının ardından yaşanan gelişmelerin ses kaydı da, 26 Şubat 2014 tarihinde internete düşüyordu. 17 Aralık'ta Tayyip'in Kısıklı'daki köşkünden araçlarla taşman paraların bir kısmının, Tayyip'in damadı Berat Albayrak'ın sağ kolu Medet Nabi Yanık tarafından çıkarıldığı ortaya çıkıyordu. 17 Aralık günü Sabah-atv'nin yeni patronu Ömer Faruk Kalyoncuya yüklü miktarda para sevki yapan Yanık, sonraki gün de Çalık grubuna para taşıyordu...
İbn-i Sina'nın Bîrûnî'nin kitaplarının ingiltere kütüphanesinde ne işi var?
Aziz dominck1170 doğumlu , sizce de bunlar bir yerden tanıdık değil mi?;!
Aziz Dominik tesbih çekmeyi icat etti , elle yapılan bir iş sayesinde tefekkür etme süreci daha da hızlanmış oldu Aziz fronchesterns kişinin kendisini kayıtsızlıktan kurtarması kendisine de söylemleri ve onu düşünmeye götürecek olan tutumları üzümsemesi için yapılan gereken şeylerin okuması ve kelimeleri yüksek sesle söylemek olduğunu öğrenmektedir Pascal sürekli olarak otomatik bir şekilde dizilerinin üzerinde çökmekten bahsetmiyor mu?
“Tabii son derece haklısınız; hırsızlardan iyi asker olur ve askerlerden de gayet girişimci hırsızlar çıkar. İki mesleğin bir çok ortak yanı var.”
Sayfa 32 - CanKitabı okudu
16 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.