Giriş Yap
Asıl olan kişiliktir, görüntü sadece kabuk.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Kişiliğin Sona Ermesi 3-Gaiplik
Ölüm tehlikesi içinde kaybolan veya kendisinden uzun zamandan beri haber alınamayan bir kişinin ölümü hakkında kuvvet olasılık varsa hakları bu ölüme bağlı olanların başvurusu üzerine, mahkeme, bu kişinin gaipliğine karar verebilir.
Kişiliğin Sona Ermesi 2-Ölüm Karinesi
Bir kişinin öldüğü sonucuna, ancak cesedinin bulunması ve cesedin o kişiye ait olduğunun belirlenmesiyle varılır. Bununla beraber, öyle bazı olaylar vardır ki bu olayların içinde olanların cesetleri bulunamayabilir ve fakat bunların, bu olayda öldüklerine kesin nazarıyla bakılır. "Bir kimse, ölümüne kesin gözle bakılmayı gerektiren durumlar içinde kaybolursa, cesedi bulunamamış olsa bile gerçekten ölmüş sayılır"
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Kişiliğin Sona Ermesi 1-Ölüm
Ölüm, hayatın sona ermesidir. Bu andan itibaren, kişilik de sona erer. Ölüm olayı ile artık kişinin sahip olduğu kişilik hakkı sona erer ve malvarlığı hakları, mirasçılara intikal eder. Ölün anının belirlenmesini TMK, tip bilimine bırakmıştır. Tip, bu konuda, biyolojik ölüm ve beyinsel ölüm olmak üzere iki yöntem kabul etmektedir.
Kişiliğin Sona Ermesi
kişilik, ölümle sona erer. Ayrıca cesedi bulunamamakla beraber, hayatta olmadığı düşünülen kişiler için çeşitli durumlara göre özel düzenlemeler öngörülmüştür. Bunlar; ölüm karinesi ve gaiplik (kaybolma) kararıdır.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
17
168 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14