Profil
Adalet duygusu zedelenmişti…
Sayfa 129
Reklam
Zavallı insanlık kendini belli etmeden sokaklarda dolaşır ve insanlık için bir şeyler yapmağa çalışanları sevgiyle izlerdi.
"Para ölümü zehirlerse, ölümden bir tek öfke çıkar. Tabutların üzerinde insanlar dövüşür."
bataklıkta açan lotus çiçeği gibi bataklıkta çiçek olmak...insanın kaderi.
Lotus çiçeği çamurlu ortamlarda yetişir ama dünyanın en temiz çiçeğidir.Herhangi bir yerine toz konduğunda kendini sallayarak bu tozdan kurtulur,kendini temiz tutar. Dünya kötü diyoruz,hayat berbat,sıkıntılar,dertler,kederler,adaletsizlikler..Bu dünyada yaşanmaz diyoruz.Gittikçe yapışıyor üzerimize dünyanın pisliği,gittikçe daha çok batağa çekiyor bizi.Oysa silkelensek,toz kondurmasak insanlığımıza,temiz tutmaya çalışsak kendimizi,çözeceğiz hayatla olan meselemizi... Bataklıkta çiçek olmak...İnsanın kaderi.
~•~ “Yaşamına ve değerlerine sahip ol. ... Bir insân bir şey değil. İnsanlığı kurtarmak için çalış...” ~•~
Reklam
''Açlık çeken ülkelerden insanlar sallara, köhne motorlara binecek ve Avrupa kıyılarını zorlayacaklar. Afrika ve Asya kıtalarının insanları, Avrupa'ya, Amerika'ya akacak. Bir süre sonra kimse başa çıkamayacak bu göçle.''
Sayfa 131Kitabı okudu
Dünyanın ən yüksək mərtəbəsi yaxşı insan olmaqdır. Bunun üçün nə səhər-axşam kitab oxumaq, nə pul, nə də önəmli bir vəzifədə işləməyə ehtiyac var. Küçədə yaşayan insan belə olsan bunu bacarmaq mümkündür çünki lazım olan tək şey kin tutmamış bir ürəkdir..
Rövşen Abdullaoğlu
Rövşen Abdullaoğlu
264 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
7 günde okudu
Kesinlikle okunmalıdır
Keşke daha uzun yazsaydı yazar birden bitiverdi .. çok etkileyici ve sürükleyici .. Memleketin karanlık yıllarını anlatıyor. Faili meçhuller beyaz toroslar istihbarat mit jem islamcı gruplar terör ..tümüyle kitapta yer alıyor
995 km
995 kmMurathan Mungan · Metis Yayınları · 2023708 okunma
Reklam
İnsanlık ve Kötülük
“İnsanlık ve kötülük arasındaki ilişkinin, okyanus ve üstünde yüzen buzdağı arasındaki ilişkiyle aynı olması mümkün müydü? Okyanus ve buzdağı, her ikisi de aynı maddeden oluşur. Buzdağı sadece katı formda olduğu için ayrıymış gibi görünür. Ama gerçekte uçsuz bucaksız okyanusun bir parçasıdır. İnsanlığın kendisinden ahlâki bir uyanış beklemek tıpkı kendi saçını çektiğinde dünyanın havaya kalkmasını beklemek kadar imkânsızdır. Ahlâki bir uyanış için insan ırkının dışında bir kuvvet gereklidir.”
İnsanın kaderi bildikleriyle doğrudan doğruya ilintilidir bilmek insanın tercihlerini daha iyi yapabilmesini sağlar
744 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.