Profil
"Vardığın yerde kendinden başkasını bulamayacaksan kaçmak neye yarar?" "Bilinmezliğiyle seni korkutan neyse onun üstüne git! Çünkü hakikat orada."
"Güle râm olun. Diken olmak yazgınız olsa da gülün yoldaşı olun. Toprak olmaksa kaderiniz; gülün altındaki toprak olun, taşın altındaki değil. Çünkü gülün etrafındaysa diken de toprak da gül kokar. Velhasıl kim kime yoldaşsa onun kokusuna bürünür."
Reklam
"İlahî aşkla niyet düzelir. Dünyalık dediğin öyle bir gölgedir ki ona sırtını dönersen peşinden gelir, onun peşinden gidersen hep senden uzaklaşır. Dünyalık değil, ahiretlik düşüneceksin. Gelip geçici şeylere değil, mefkurene aşık olacaksın. Hakiki aşık, Hakk'ın gölgesidir."
"Kudreti olmayan adalet acizdir; adaleti olmayan kudret ise zalimdir. "
Enfâl/17 "Attığın zaman sen atmadın, Allah attı." *** "Kulların niyetini Hâk bilir, Hâk görür. Hedefini bilen kul, başka sözlere aldanmaz. Ülküsü, sabrının sonunda zaferle taçlanır."
Salımız gömülmüş, uçtuk hülyada, Dinlenmedik hiçbir tatlı rüyada Son arzumuz budur fani dünyada: "Türküz,varacağız Kızıl Elma'ya..."
Sayfa 29
Reklam
Kızılelma
"Kızılelma yokmuş, fakat lazımmış, Turan hayatına bu bir nazımmış.."
Kızılelma
Zuleyha Yusuf'ta buldu özünü, Ferhat Şirin'ine dikti gözünü; Şerh edememişken sevda sözünü Mecnun kavuşmuşum sandı Leyla'ya!
Kızılelma
Türk'ün hem kılıcı, hem de kalemi, Yükseltmiş Arab'ı, Çin'i, Acem'i. Her kavme bir tarih, bir yurt yaratmış, Kendini başkası için aldatmış.
Reklam
Kızılelma
Kızılelma yok mu? Şüphesiz vardır; Fakat onun semti başka diyardır... Zemini mefkûre, seması hayal.... Bir gün gerçek, fakat şimdi masal... Türk medeniyeti taklitsiz, sâfî Doğmadıkça bu yurt, kalacak hadî...
Kızılelma
İsterdi yaşamak millet için, Kini vardı sevda illeti için... Serseri bir aşka gönül bağlayan Nasıl verebilir yurda yeni can?
Halk arasında, orduda askerlerin dilinde ve tarihimizde Kızıl Elma, coğrafyada belli bir yerin adı gibi yaygın olarak kullanılmakla birlikte, bunun nerede ve neresi olduğu üzerinde, bana göre, kesinleşmiş bir bilgimiz olamamıştır, yoktur da.
Sayfa 11 - Yeditepe Yayınevi
Yüz paralık kurşunla gider "HAYAT" dediğin; "Tanrı yolu" uzaktır; erken kalk sıkı giyin Yazık, bütün ömrünce o kadar özlediğin Güzel Kızıl Elma’na varmadan öleceksin
22 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.