Giriş Yap
Uzattığımız saçlarımızı duygularımızı saklamak için kullandık.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
İçe Yapılan Yolculuk
"Mitlerde gördüğümüz bir şey de kurtuluşun sesinin uçurumun dibinden geldiğidir. Karanlık an, gerçek dönüşüm mesajının geleceği andır. Işık en karanlık anda görülür."
"Ölmem bir nimettir, yaşamamsa yük! Hiç yaşama arzum kalmadı artık."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
440 syf.
·
21 günde okudu
·
Beğendi
·
7/10 puan
Mit Analizi
Mitolojiye hakimseniz ve çeşitli mit veya efsanelerin analizlerini merak ediyorsanız tam aradığınız kitap diyebilirim. Felsefi anlatım kitabı oldukça ağırlaştırmış. Açıkçası okurken bazı yerleri anlamakta zorluk çektim. "Kahramanın Yolculuğu" nu okuyacaksınız, kafanız sakinken ve ağır bir şekilde okumanızı öneririm. Bunların dışında birçok mitolojiye değiniyor ve çeşitli mitlerin ortak yanlarını bize gösteriyor. Mitolojik hikayeleri çok okumuştum fakat bu kitaptan sonra mitlere yeni bir bakış açısı kazandım ve analiz yapma yönüm gelişti. Kitapta alıntılara çokça yer verilmiş, okurken bir akademik makale okuyor hissiyatına kapıldım. Mitolojik okuma yapmak isteyenlere öneririm.
"Mitler birer kayıktır, içine bindiğinizde sizi bilmediğiniz coğrafyalara tașırlar, ruhani potansiyellerin ipuçlarıdırlar.Üstelik mitler inançları, hapsoldukları kültürel hapishanelerden kurtarırlar çünkü onlar insanın hayal gücünün evrensel birer șarkısıdırlar."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
22 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.6