Profil
Reklam
Oruç, içimizden kafasını çıkarıp şu yokluk çöplüğünü altın tüyleriyle şereflendiren ve sonsuz Üstün sesiyle yüreğin gecesini sona erdiren bir kırmızı horozdur.
Sayfa 12 - Diriliş YayınlarıKitabı okudu
"Kıymetinin farkında olan anlıyormuş demek ki, aramızdan eksilenin mahiyetinin ne olduğunu..!"
Elveda rahmet ayı.. inşallah bir daha Malatya'da mahyaların yanmadığı bir ramazan yaşamayız.. Gelişinle güzelleşen dirilen dünyamıza kalıcı güzellikler bırakasın ve her gelişinde daha da güzelleşelim.
Gelişi sevinçtir, gidişi hüzün. Ne şükrümüzün edası vardır gelen ramazanlar için, ne hüznümüzün ifadesi giden ramazanların ardından. Bayramı teselli niyetine karşılar erbabı onun için.
Reklam
İşte geldi gidiyor bir Şehr-i Ramazan. Nasibimize daha kaç ramazan düşer? Ve nasibimize düşmüş kaç ramazanı sultan ediniriz? Sultan edinir de onun ikliminin dışındaki bütün iklimlerden seferî sayarız kendimizi.
“Hiç bu kadar beklememiştik ve hiç bu kadar iklimine muhtaç olmamıştık!” dediğimiz ramazan. Ramazan öylesine güzeldi ki acının çemberinden geçmişler, acının çemberinde mahpus kalmışlar için bile.
Son Günler
Allah'ım! Sana yaklaşmak istiyorum. Fâni şeylerden sıyrılıp bâki olana yol almak istiyorum. Bazen dünyalıkların beni git gide içine çektiğini hissediyorum. Ben kendi dünyama çekilmek istedikçe sanki bu daha da zorlaşıyor. Allah'ım niyetlerimizi halis kıl ve bizi senin rızan peşinde koşan kullarından eyle. Şu mübarek günler hürmetine, bizi sen nefsimizle baş başa bırakma Allah'ım.
153 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.