1000Kitap Logosu
Koyusiyahli
Koyusiyahli
Koyusiyahli
TAKİP ET
Koyusiyahli
@koyusiyahli
Yaşıyoruz; öyleyse okunacak. /instagram- Twitter/koyusiyahli
Öğretmen
null
İstanbul
210 okur puanı
01 Mar 2018 tarihinde katıldı.
438
Kitap
108
İnceleme
0
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Koyusiyahli
Ay Düşerken'i inceledi.
336 syf.
·
Puan vermedi
Ömrüm el verdikçe daima mültecilerin, sığınmacıların yanında olacağım onlara biri dil uzatsa, karşısında duracağım. Bir toplum yok oluyor ve bizler sadece ırkçılığı, beyaz Amerikalının zenciye yaptığı ayrımcılık olarak algılıyoruz. Irkçılık en çok bizim milletimizin damarlarında dolaşıyor söylenecek çok söz var onlara bu zulmü reva görenleri Allah’a havale ediyoruz asıl mesele bizim etekleri tutuşup“savaşıp gelmeselerdi, ama bizimkiler işsiz” kaldı bıdı bıdısını bitirmeyen insanımızla. Yeryüzü Allah’ın tapusu buna karşılık“onlar bizim rızkımızı çalıyor” söylemi baştan aşağı kibir kokar zira rızkı verene çok gelmez. Kitabı çevrenizde mültecilerden nefret eden kesime kapak olsun mahiyetinde verebilirsiniz belki vicdanları titrer 2 günde bitti çok akıcı ve yürek sızlatıcı idi. Yurtlarını terketmek zorunda kalan bu insanların neler çektiğini asla bilemeyeceğiz ama belki biraz olsun üzerine düşünebiliriz sürekli ya ben onun yerinde olsaydım hissiyle okuduğum için fazla etkilendim rüyalarıma falan girdi. Sadece fazla dramatize edilmişti bide Bi kaç abuk subuk sayfa var idi bunu sevmedim ve sonu bir anda bitti biraz manasız oldu yani onun dışında hemen bitecektir. Yazarın; kabuğunu kıran inci ve kadife pantolonlu çocuk kitaplarını da en kısa zamanda okuyacağım.
Ay Düşerken
8.6/10
· 119 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Koyusiyahli
Barbar Modern Medeni'yi inceledi.
304 syf.
·
Puan vermedi
Konuları ağır olmasına rağmen bu kadar akıcı olacağını düşünmemiştim fakat yine de herkese önermiyorum çünkü bi tık bu konuya dair merak ve ciddi bir dikkat istiyor. Kitabı biraz başlayıp yarım bırakmıştım haftasonu bitireceğim diyip dikkatle okudum çok cümle çizdim harika bilgiler edindim gelgelelim sanırım tarzım olmadığından öyle aşırı beğenmedim. Beni düşünmeye sevkedip irfanımı geliştirdiği için ise beğendim kısacası çok arada kaldım Kant, Hegel, Farabi, gibi bir sürü düşünürün fikirlerini su üzerinden yazması beni etkiledi baya baya anlıyorsunuz :)) Bunun dışında dogu batı sentezlerini güzel harmanlamış. İlgilisine tavsiye ediyorum. Medeni olmayan toplumlar medeniyeti kuramazlar. İslam dünyası ise söyleyecek sözünü arıyor.
Barbar Modern Medeni
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Koyusiyahli
Dokunmadan'ı inceledi.
320 syf.
·
Puan vermedi
Anksiyete yetmezmiş gibi Bi de mizofoni isimli rahatsızlığın bende mevcut olduğunu öğreten şu kitap daha neler öğretmedi ki? Roman diyip geçmemek lazım. Uzun süredir bu kadar akıcı ve beni içine sıkı sıkı alan (şu şekilde; gözünü benden ayırırsan kitabın tüm baskıları yeryüzünden kaldırılır baskısını hissettiren) bir kitap okumamıştım. Hayatın içinde sizi yakalıyor. İlk günahınızı hatırlıyor musunuz? Adalet şanslı ki hatırlıyor ve peşine düşüyor. Suçluluk psikolojisiyle, Adaleti bırakıp kendi derdinize düşüyorsunuz. Konusu merak uyandırıyor orası eyvallah fakat ben yazarın benzetmelerine bayıldım hakikaten sözü israf etmemiş. Mizah desen var, metaforlar desen var,dram desen var, sosyolojik ve toplumsal meseleler var, psikoloji zaten rehin alıyor e siz bir kitaptan daha ne beklersiniz. Nermin Yıldırım’la doğru kitaptan başlayarak tanıştım çok beğendim öneririm Nuri Bilge Ceylan filmi izliyor hissinden tutun da büyüdüğünüz mahalleyi hatırlatmaya kadar gidiyor , dibine kadar depresyona var iseniz buyurun; Susmanın bir ifade biçimi olduğunu savunmuyorum. Ben sadece anlatmayı denemekten vazgeçtim. Tanışmak diye bir şey yok kimse tanışmıyor, herkes kendini görünmek istediği gibi tanıtıyor sadece." Birinin varlığıyla kendimi iyi hissetmem, yokluğuyla kötü hissedeceğim manasına geldiği için ürkütücüydü tabi.
Dokunmadan
8.6/10
· 2.537 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13