Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Sürüden ayrılan koyunu kurt kapar. Ayrılmayanı da keserler.Sayfa 85
(intiharı) Düşünmeye başlamak, için için yenmeye başlamaktır. Bu başlangıçlarda toplumun fazla bir etkisi yoktur. Kurt insanın yüreğindedir. Yürekte aramak gerekir onu. Yaşam karşısında uyanıklıktan ışık dışına kaçışa götüren bu ölümcül oyunu izlemek ve anlamak gerekir.Sayfa 23 - Can Sanat Yayınları, çev. Tahsin Yücel
Felsefe-Düşünce
Eşkıyalık devri için savaş gerek... Köylerde kasabalarda erkek kalmayacak.Tekmilini sınır boylarına sürecekler.Jandarmaları da yaşlılardan beyzadelerle ağa okullarından yapacaklar. Yaşlılar cephe yerinde bir boka yaramaz, ötekiler de 'bir kazaya uğramasınlar 'diye... Sayfa 28 - Ketebe yayınları
"Sevgi gözlerdedir, sestedir, davranıştadır. Sevenin sesi yumuşak, gözleri buğulu, davranışı naziktir. Sevgi, bir çiçeği büyütür, bir çocuğu güldürür."
"Antakya, tarihi kent. Rumların , Bizansların mekanı Süryan uygarlığının merkezi. Arap, Ermeni , Süryani, Yunan, Türk, Çer­kez ve Kürtlerin kenti. "Selamet beldesi." Asi nehrinin kıyıları . Ovaların ve yaylaların kapısı. Fransızların gözbebeği. Zamanın­ da, Büyük İskender'in yazdığı. Kürt İskender Bey' in de mekânı, gurbet ellerdeki vatanı ."
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.