Okur
labnely
TAKİP ET
labnely
@labnely
Halil İnalcık’ın ‘Ömrüm istediğim tüm kitapları okumaya yetmeyecek.’ cümlesi aklıma düştükçe benim de canım sıkılıyor. #GT
Sabitlenmiş gönderi
“Kitap okumayan, fikirlerle tartışmayı bilmeyen, kırdığını düzeltmeyen, yanlışlarını görmezden gelen, hayvanları sevmeyen, kendinden başkasına yararı olmayan ve kendini her zaman haklı zanneden sığ insanlardan uzak durun. Emin olun daha mutlu olacaksınız.”
1
34
labnely
Huzursuzluğun Kitabı'ı inceledi.
680 syf.
·
Puan vermedi
sindire sindire okuyorum. Bir anda tüketirsem hiç bir anlamı kalmayacak biliyorum. Ruhunu bu denli tasvir eden bir yazarın cümlelerini okumak sonrasında insana çok büyük bir düşünme ringi açıyor. Ring diyorum çünkü düşüncelerimiz de birbirine yumruk atabilir... yazarın inanç noktasındaki farklılığı her ne kadar beni rahatsız etse de okumama engel değil. Yağmurlu soğuk gecelerin kitabı, iyi okumalar....
Huzursuzluğun Kitabı
9.0/10
· 4.898 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
labnely
bir alıntı ekledi.
Ben diyordu, insan değilim. Çünkü üşüyorum. Sizler üzerinizi hatıralarınız, aileleriniz, dostlarınız, mesleklerinizle örterken ben üşüyorum. Çünkü bunların hiçbirine sahip değilim. Ve olmak da istemiyorum.
8
labnely
bir alıntı ekledi.
Gece ya da gündüz. İkisini birlikte yaşadığı için mutsuzdu insan. Kaldıramıyordu aynı hayatın içinde hem geceyi hem gündüzü. Onun için uyku vardı belki de. Ve onun için bu kadar mutsuzdu belki de uyuyamayan insanlar.
6