Giriş Yap
Mahmut Keçeci
@mahmutkececi
Mesele puan toplamak veya takipçi kazanmak değil, etkileşimlerle kitapla hayat arasındaki kesişim yollarını birlikte keşfetmektir. Çünkü bilgi bilince dönüşmezse, okuma oburluğu zihinsel bir obeziteye dönüşür.
Avukat
Marmara Üniversitesi / Hukuk Fakültesi
Konya
984 okur puanı
31 Tem 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Tımarhaneler hakkında yazmak için delirmiş gibi yaptı ve rolünü o kadar iyi oynadı ki, hekimler onun zır deli olduğuna hükmettiler. Bu sayede, maruz kaldığı ve herhangi bir insanı delirtebilecek psikiyatrik tedavi yöntemlerini gözler önüne serebildi. ​​​​​​Nellie yirmi yaşındayken Pittsburgh' da gazetecilik erkek işiydi.
Reklam
Fabrikalar hakkında yazmak için fabrika işçisi olarak çalıştı. ​​​​​​Cezaevleri hakkında yazmak için kendini hırsızlıktan tutuklattı.
Bu genç gazetecinin ilk meydan okuyuşu değildi, sonuncusu da olmadı. ​​​​​​Meksika hakkında yazmak için o kadar Meksikalılaştı ki, çok korkan Meksika Hükümeti onu kovdu.

Okur takip önerileri

Zehra
@fearless_and_kitap_kafali_kizMahmut Keçeci ile benzer
dpy
@emnavcMahmut Keçeci ile benzer
habeş
@hbsyMahmut Keçeci ile benzer
Daha fazla göster
Kadın gazetecilerin anası Nellie Bly yolculuğuna 14 Kasım 1889 sabahında başladı. ​​​Jules Yeme bu güzel kadıncağızın dünya turunu tek başına ve seksen günden kısa bir zamanda tamamlayacağına inanmıyordu. ​​​​​​Ama Nellie gezegeni yetmiş iki günde kucakladı ve bu arada gördüğü, yaşadığı şeyleri köşe yazılarında kaleme aldı.
Rüzgara ve akıntıya karşı gelerek Arjantin ve Uruguay' da, kızlarla oğlanların birlikte öğrenim gördükleri, dini eğitimin zorunlu olmadığı ve fiziksel cezanın yasaklandığı, laik ve karma okullar kurdu. ​​​​​Arjantin tarihinin ilk eğitim müfredatının yanı sıra birçok eser kaleme aldı. Bunların arasında evlilik hayatının ikiyüzlülüğünü yerden yere vuran bir roman da bulunuyor. ​​​​​İlk halk kütüphanesini ülkenin iç kesimlerinde kurdu. ​​​​​Boşanma diye bir şey henüz yokken boşandı. ​​​​​Buenos Aires gazeteleri ona küfretmekten büyük zevk alıyorlardı. ​​​​​Öldüğünde, Kilise onun cenazesini kaldırmayı reddetti.
Reklam
2
957
9,6bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42