Mathmazel

Mathmazel
@mathmazel
Demir olsam çürürdüm toprak oldum dayandım.
Büyüklük geçici bir tecrübedir. Asla kalıcı değildir. Kısmen, insanoğlunun mitler yaratan hayal gücüne dayanır. Büyüklüğü tecrübe eden şahıs, içinde olduğu mit için bir şey hissetmelidir. Kendisine yöneltileni yansıtmalıdır. Ve çok güçlü bir alaycılık yeteneği olmalıdır. Bu, kendi iddiasındaki inançla bağlarını koparan şeydir. Onun kendi içinde hareket etmesini sağlayan tek şey alaycılıktır. Bu nitelik olmadığı sürece, nadiren ortaya çıkan büyüklük bile insanı mahvedecektir.
Reklam
Bir yöneticinin zorlamayı değil ikna etmeyi öğrenmesi gerektiğini söyledi. En iyi adamları etrafına toplamak için ortaya en iyi kahve ocağını getirmesi gerektiğini söyledi.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Mathmazel
Bir kitabı okumaya başladı
Dune - Çöl Gezegeni
Dune - Çöl GezegeniFrank Herbert
9.1/10 · 11bin okunma
48 syf.
·
Puan vermedi
Bir Şeftali Bin Şeftali
Bir Şeftali Bin ŞeftaliSamed Behrengi
8.4/10 · 8,2bin okunma
Reklam
Mathmazel
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Hilal Görününce
Hilal GörününceSevinç Çokum
8.3/10 · 408 okunma
Tek bir yaprağın her hareketi, Yerdeniz'deki her bir adadaki, her ağacın her yaprağını hareket ettirir! Bir nizam vardır. Onu araman ve ona güvenmen gerek. Nizamın bir parçası olarak hareket etmeyen hiçbir şey doğru olmaz. Hürriyet ancak onun içindedir.
kadınlar ne bilsin?!
kendimize kadın demek işimize geliyor çünkü önemli adamlar kadınların bir araya gelip bir iş çıkartabileceğine inanmıyor. Ya da idare veya kötü idare hakkında bir düşüncesi olabileceğine. Ya da bir güçleri olabileceğine.
"Ama bir araya gelip birbirlerini güçlendirenler açgözlü olanlar, zalim olanlar Ve onlara katılmayanlar ise, tek başlarına ayrı ayrı duruyor."
insan dünyanın imtihanıdır
Açgözlülük ve zulüm. Dünyaya bakıyorum, buradaki ormanlara ve dağa, gökyüzüne, her şey yerli yerinde, olması gerektiği gibi. Ama biz öyle değilizİnsanlar değil. Biz hatalıyız. Yanlış yapıyoruz. Hiç yanlış yapan hayvan yok. Nasıl yapsınlar? Ama biz yapabiliriz ve yapıyoruz. Ve hiç durmuyoruz.
Reklam
Galiba bizde, insanlıkta bir kötülük var. Güven bunu inkâr ediyor. Bunun üzerinden atlıyor. Bu derin uçurumdan atlıyor. Ama uçurum orada. Ve yaptığımız her şey sonunda kötülüğe hizmet ediyor çünkü biz kötüyüz.
Güçten korkmak, güce karşı savaşmak çok tehlikelidir.
Mathmazel
Bir kitabı okumaya başladı
İhyâu' Ulûmi'd- Dîn (4 Cilt Takım)
İhyâu' Ulûmi'd- Dîn (4 Cilt Takım)İmam Gazali
9.5/10 · 1.372 okunma
9,3bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.