Mustafa Eroğlu'nun Kapak Resmi
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
13 May 13:44 · Kitabı okuyor

Hayatın ve sanatın en zayıfı, saflık ve müzik sayesinde her zaman galip gelir.

Kendileriyle Savaşanlar: Hölderlin, Kleist, Nietzsche, Stefan Zweig (Sayfa 107 - İş Bankası Kültür)Kendileriyle Savaşanlar: Hölderlin, Kleist, Nietzsche, Stefan Zweig (Sayfa 107 - İş Bankası Kültür)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
 09 May 17:16 · Kitabı okuyor

Gül ancak bir bakış onu izleyerek içine çektiğinde gerçek bir gül olabilir , akşam kızıllığı ancak bir insan gözünün retinasında yansıdığı zaman harikadır.

Kendileriyle Savaşanlar: Hölderlin, Kleist, Nietzsche, Stefan Zweig (Sayfa 49 - İş Bankası Kültür)Kendileriyle Savaşanlar: Hölderlin, Kleist, Nietzsche, Stefan Zweig (Sayfa 49 - İş Bankası Kültür)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
09 May 15:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Atatürk, “Hürriyet ve istiklal benim karakterimdir.Ben milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan istiklal aşkı ile yaratılmış bir adamım. Ben yaşayabilmek için mutlaka müstakil bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli istiklal bence bir hayat meselesidir.” demekle, cumhuriyetin iki temel dayanağını dile getirmiştir. Atatürk’ün değerlendirdiği özgürlük ve bağımsızlık için en uygun ortam Cumhuriyettir.

Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 92 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 92 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
07 May 13:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cumhuriyete inanmayanların Cumhuriyetin bir zihin değişikliği getireceğinin farkına varması,onu idrak etmesi mümkün değildir.

Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 65 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 65 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
04 May 16:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hain veyahut makamın kudretü salahiyetini kullanmaktan memnu olan zat, zaten padişah veya halife olamaz.

Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 34 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 34 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
04 May 04:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ben, diğer herkesin görüşündense, sadece benim görüşümün benimsenmesini isteyecek kadar düşüncesiz ve insan aklının uydurması olan masalların, Tanrı kelamı yerine konmasını isteyecek kadar budala değilim.

Doksan Beş Tez, Martin Luther (Sayfa 26 - İş Bankası Kültür)Doksan Beş Tez, Martin Luther (Sayfa 26 - İş Bankası Kültür)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
04 May 04:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tam bağışlanmaya mazhar olduğundan emin olmak şöyle dursun, hiç kimse kendi pişmanlığının gerçekliğinden bile emin olamaz.

Doksan Beş Tez, Martin Luther (Sayfa 13 - İş Bankası Kültür)Doksan Beş Tez, Martin Luther (Sayfa 13 - İş Bankası Kültür)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
 02 May 16:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Biz burada müsade-i saniye ile değil , milletin arzusu ile toplandık.

Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 26 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)Atatürk ve Cumhuriyet, Hamza Eroğlu (Sayfa 26 - ATATÜRK ARAŞTIRMA MERKEZİ)
Mustafa Eroğlu, bir alıntı ekledi.
30 Nis 00:46

İnsanca ama disiplinle yönetmek kesin başarı demektir.

Savaş Sanatı, Sun Tzu (Sayfa 28 - İş Bankası Kültür)Savaş Sanatı, Sun Tzu (Sayfa 28 - İş Bankası Kültür)