• bunu bir tür okuma günlüğü gibi, tarihi cismi şekli belli olsun ve aynı zamanda motivasyon sağlasın diye buraya yazıyorum.
  uzun süredir kaybettiğim okuma alışkanlığımı ve isteğimi şu sıralar kırmaya başladığımı hissediyorum. okumak boş zaman aktivitesi değildir, tam aksine okumak için ona özel zaman ayırmak gerekir. onu zaman verecek kadar önemsemediğinizde de büyük bir sinir bozucu edayla hayatınızdan çeker gider. biraz yalvardığınızda geri dönüyor, ama bunun için şart koştuğu bir şey var: A LIŞ KAN LIK.
  her neyse. kendimi uzaklaştırmamak ve sıcağı sıcağına bitirebilmek adına ince kitaplarla başladığım küçük bir okuma listesi yaptım. listenin kafamdan uydurduğum sıralaması ise şöyle;
  -köpek kalbi ✅
  -ivan ilyiç’in ölümü ✅
  -korku
  -olağanüstü bir gece
  -doktor hastalandı
  -kırmızı saçlı kadın
  -hayvan çiftliği (evet hayvan çiftliği’ni okumamama şaşıracağınıza aklım biraz erince okuyayım bari diye karar verdiğim ve ertelediğim için beni yüceltin. her kitabın vakti vardır. bai)
  bu kitaplar nispeten ince ve bir kısmı öykü kitapları.
  sorun değil.
  istediğim şey de bu. bir şeyi bitirme hissini o kadar uzundur yaşamıyorum ki, hayatımda eksikliğini çektiğim bu harika duyguyu bana daha kısa sürede yaşatacak bu inceler. hem de kendimi alışkanlığa alıştırmama yardımcı olacaklar, sıkılmadan tıkılmadan okuyup daha kapsamlılarına geçeceğim.
  her şeyin bir başlangıcı var, başladık bakalım