Can Konak, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Hiç söylenmemiş cümleler istiyorsun. Hiç gidilmemiş yerlere gitmek, hiç tanımadığın insanlarla tanışmak istiyorsun. Monoton hayatından biraz çıkıp biraz farklılık istiyorsun. Artık hayatındaki insanlar sıkıncı gelmeye başlıyor. Bir zaman sonra her şeyin aynı olduğunu ve değişmeyeceğini düşünüyorsun. Ama değişmesi için elinden geleni yapıyorsun. Zamanın yapmacık İnsanları, dikkatini çekmiyor. Sana bir avuç Samimi insan lazım. Sana güzel bir haberim var “Sen bu çağa ait değilsin.”

Söz Mühendisi, Hasan Çep (Sayfa 39)Söz Mühendisi, Hasan Çep (Sayfa 39)

Bir mucize bekliyorum.

Kuşlar her göç ettiklerinde ne hisseder bilmek istiyorum.

Bir mucize bekliyorum.

Bu monoton düzenden sıyrılmak istiyorum.

//

" geçen gün felsefe dersinde hoca bizden hayatımızı bir şekle benzetmemizi istedi o gün öyle saçma düşüncelerle boğuştum ki herkes basit düşünüyordu ne bileyim ( benim hayatım inişli çıkışlı - basit sıradan monoton bir hayatım var o yüzden yuvarlak vb.)şeyleri tam 45 kişi sıraladı ve inanın ki hepsi aynı şeyi farklı kelimelerle anlatıyorlardı insanlar neden kitap okumuyor ki neden bir iki tane fazladan kelime öğrenmek için çabalamıyorlar ve neden başka birinin anlattığı şeyi kişiselleştirerek tekrar anlatıyorlardı.

Ayşe, bir alıntı ekledi.
13 Mar 19:48

İnsanoğlu çok monoton. Çoğu, zamanının neredeyse tamamını geçimleri için çalışarak geçirir. Ve ellerine kalan kısıtlı özgür zamanda da çok sıkıldıkları için bundan nasıl kurtulacaklarının yolunu arar dururlar.

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 15 - İndigo)Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe (Sayfa 15 - İndigo)
Kitap Kurdu, bir alıntı ekledi.
12 Mar 22:31 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kur'an monoton ve monoblok bir dünyayı, tanrısal iradeye ters buluyor. Hiç kimse bir dine girmeye zorlanamayacağı gibi, girdiği dinin içinde de baskı ve zorlamaya maruz bırakılamaz. Baskı ve zorlama, ister içte olsun, ister dışta, bizatihi dinsizliktir. Dinsizlik araç yapılarak dine hizmet edilebilir mi?

Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 119 - Yeni Boyut Yayınları)Allah ile Aldatmak, Yaşar Nuri Öztürk (Sayfa 119 - Yeni Boyut Yayınları)

Her sabah metro FM dinlemek zorunda kalmak gibi monoton bir hayat ......

Atakan ORĞAN, Olağanüstü Bir Gece'yi inceledi.
 04 Mar 16:04 · Kitabı okudu · 5 günde · 7/10 puan

Bireyciliğe, burjuva hayatının ahlâk anlayışına ve bu kalıpların getirdiği yalnızlığa ve derin uçuruma dikkat çekiyor Zweig. Kapitalist düzenin getirdiği tekdüze monoton yaşam biçimi insanları depresyona sürüklüyor ve dünyanın bir nevi global bir köy haline geliyor oluşu toplumsal bağın azalmasına neden oluyor. Hayatın anlamının şöhret olmakta, zengin olmakta ve diğer insanlar tarafından takdir edilmekte olmadığını, diğer insanlara kendini yarandırmak için kişinin kendi ihtiyaçlarını kısıtlamaması ve sadece kendisi olması gerektiğini düşünüyorum. İnsan sadece kendisine dikte edilen sistemin dışına çıkabildiği zaman gerçek manada mutlu olabilir. Asıl mutluluk bir köpeğin neşeyle sıçrayışında ve kendinden farklı olanda aslında. Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur artık. Ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.

Yunus Emre, Olağanüstü Bir Gece'yi inceledi.
02 Mar 00:57 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

"Mutluluk vermenin bu kadar kolay ve güzel bir şey olduğunu daha önce neden fark etmemistim sanki?" Bu dünyaya at gözlükleriyle çok ama çok dar bir pencereyle bakan bir insanın o gözlükleri atmasına neden olan olağanüstü geceden ve yaşadıklarından sonra söylediği aslında sorduğu anlamlı bir soru. Çok anlamlı bir soru. Mutlu etmek kolayken (bir gulumsemeyle bile olabilecekken) nelerle uğraşıyoruz. Kitabı okumaya başladığımda yanımda bir de kitap ayracı vardı ama hiç gerek olmadı kısa bir sürede bitti. Okunması gerek. Farklı bakış açılarıyla bakılması gerek. Hayatımızı oldukça monoton ve sınırlar içerisinde yaşıyoruz. Hepimize bir olağanüstü gece gerek. Gözümüzü açacak bizi o şartlardan, eskilerden, boşluklardan kurtaracak. Kitapta bu kurtuluş bence yanlış bir yolla olabilir ancak sonuca baktığımızda yeni bir hayat yeni bir göz yeni bir bakış yeni tatlar yeni heyecanlar ve mutluluk geldi. Bir çok alıntı yaptım okurken ama özellikle son iki cümle ve başta ki soru güzeldi. Okuyun derim..