Mustafa Tan

Mustafa Tan
@msttan
Sıkı Okur
Sabitlenmiş gönderi
Sevgili arkadaşlar, size instagramda ya da twitterda reklam yapar gibi şeyler yazmayacağım. Daha samimi anlatacağım çünkü hepsi beni anlayabilecek insanlardan oluşan bir topluluğun içinde konuşuyorum. Bir kitabım çıktı ve tabii ki link paylaşacağım fakat kimseye özelden veyahutta akıştan "kitabımı alın!" çağrısı yapmayacağım. Size kitabı anlatacağım, alıntılar paylaşacağım. İsmet Özel'i bilirsiniz. Şiiri daha doğrusu annesinden dinlediği Bir Yusuf Masalını da hatırlayacaksınızdır. Dolayısıyla masalın Şivekâr'ını da Yusuf'u da tanıyorsunuzdur. Aslında İsmet Özel'i herkes sever fakat bu masalı pek kimseler bilmez. İşte kitabımızın kahramanı Yusuf'u, gerçek ismini bilmeyip Şivekâr ismini verdiği hayatının aşkıyla buluşturan da ikisinin de bildiği bu masal oldu.
Güneş Özümü Alıyor
Güneş Özümü Alıyor
Reklam
Mustafa Tan
Bir kitabı okumayı düşünüyor
Ağustosta Görüşürüz
Ağustosta GörüşürüzGabriel Garcia Marquez
0/10 · 0 okunma
Mustafa Tan tekrar paylaştı.
“Belli ki bir hikayen var…” dedim. İfadesini de duruşunu da hiç bozmadı: “Herkesin bir hikayesi vardır, önemli olan bunun gerçek hikayen olup olmadığından emin olmandır…”
Sayfa 69

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Mustafa Tan tekrar paylaştı.
“Nefes alıyorum ama onlarla birlikteyim. Nefes almıyorlar ama benimle birlikteler.” Anladım ki az önce aldığı nefes üç kişilikti. İnsanın acısı onu daha oturaklı biri haline getiriyor.
Sayfa 31
Mustafa Tan tekrar paylaştı.
Sanki düşüneceğim, kendime dert edineceğim hiçbir şey kalmamış gibiydi. Bunu kimse itiraf edemez fakat değer verdiği şeyleri kaybetmek insana içten içe bir ferahlık verir. Önceki durumda değer verdiği şeyleri kaybetme korkusu ona sahip olmam kıvancından daha baskındır çünkü.
Sayfa 10 - Destek yayınları
Reklam
Mustafa Tan tekrar paylaştı.
Bana inanmayacaksınız ama kulağıma "Elimde bu kitabı tutmak Zeynep'in ellerini tutmaktan daha huzur verici, aramızda kalsın." dedi.
Güneş Özümü Alıyor
Güneş Özümü Alıyor
"Bundan sonra ulusun yazgısı ve tarihi hep iskambillerin kehanetlerine göre ayarlanır oldu."
“Mutluluk dağıtarak, asker kurnazlığıyla ölümü tavlayabileceğine yürekten inanıyordu.”
“Olayların bizim çağımızda böyle gelişmesi tuhaf gelmiyordu doğrusu, değil mi ki en görkemli günlerinde bile kişiyi varlığı konusunda kuşkuya düşürecek yeterli nedenler vardı.”
Mustafa Tan tekrar paylaştı.
120 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Sivekâr Masalı
Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bitirmiş olduğum, 'Güneş Özümü Alıyor 'kitabının incelemesini şuraya konduralım. Genç yazarımız Mustafa Tan gibi bir çok genç yazarlara ve kitaplarına bu platformdan ulaşmak burada olmak için iyi bir sebep. Özellikle yeni kitapları yeni yazarlar ve yeni nesiller üzerinden harmanlayarak okumanın tadına varanlar için ,farklı bir dili,daha güncel olaylar içeren kurguları yahut yaşanmış öyküleri genç beyin ve genç yürekler sayesinde deneyimleyebiliriz diye düşünüyorum. Bu kitap ta tamda bunu yapmış oldum. Kitap güncel olaylar ve güncel dilimizin anlatımıyla birlikte İlk çağlara dayanan Aşkın,sevginin ölümsüzlüğüne dem vurmuş. O gün ölmeye karar veren Ufuk ve onu ipten alan, mezar başında ağlayan ,meczup olan Yusufun hikayelerini çok farklı betimlemeler,çok farklı bir dil,benzetmeler,ironiler eşliğinde okuyabilirsiniz. Nefretini yenip, kalbinin güzelliğini hayatına taşıyan Şivekar bu kitabın kahramanı. Spoliler vermemek üzere sonuç: Kitabı beğenerek okudum . Hatta bazı durumlarda yazarımızın benzetme ve ironileriyle olan benzerliğimiz beni şaşırttı. Yazarımıza teşekkürlerim ile birlikte tavsiye ediyorum. Güzeldi, Eğlenceliydi, Akıcıydı, Farklıydı, Anlamlıydı, Yine bir ufuk açtı. Arka kapaktan: "Ve bir gün aşk kapısını çalıp,onu aydınlığa çıkardığında aşka teslim oldu,Aşk onu aydınlattı, Fakat aydınlık ,intihar demekti." Yolun açık olsun
Mustafa Tan
Mustafa Tan
Güneş Özümü Alıyor
Güneş Özümü AlıyorMustafa Tan · Destek Yayınları · 2023210 okunma
Reklam
Mustafa Tan tekrar paylaştı.
Son cümle, son alıntı..
Evime güneye dönmeye karar verdim.O gün som plastikten bir kalp için bela okumaktan, ağlamaktan ve ölmekten vazgeçtim.
Sayfa 120Kitabı okudu
“Elini yüreğine değil de başka nereye koyabileceğini araştırdı.”
“Bir bataklık zambağı ki güzelliğine şaşarsınız generalim”
Mustafa Tan tekrar paylaştı.
Satır arası şiir
"En çok kıyameti ertelerdim onu gördüğüm vakit. Onu gördüğüm vakit dünyada yer kalmazdı kimseye..."
1.810 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.