Özge Uyumaz

Özge Uyumaz
@naperva01
88 syf.
·
Puan vermedi
Kan Damlası
Kan DamlasıMehmet Rauf
7.5/10 · 998 okunma
Reklam
140 syf.
·
Puan vermedi
Maalesef kitap başlarda bana güzel gelirken ortalarından başlayarak beni sıktı resmen.Her hikayede cinselliğe deginilmis bolca.Biran önce bitirmek için uğraştım
Ayın En Çıplak Günü
Ayın En Çıplak GünüBuket Uzuner · Everest Yayınları · 2018810 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
300 syf.
·
Puan vermedi
·
17 günde okudu
İlk kez bir kitabı yarım bırakmak istedim.burda çünkü değineceğim etik dışı konular var bunlar reşit olmayan bir kızın öğretmeniyle ilişkiye girmesi,öğretmen 33 yasinda ve öğretmeni ona "neden ilk seferin olduğunu söylemedin noldu diye soruyor. Böyle birseyin yazılması bence doğru değil.Bu reşit olmayan bir kızı kolaylıkla etkileyebilecek bir dilde yazılmış.Cinselligin ne kadar büyüleyici,esrarengiz olduğundan bahsedilmiş. Daha saçması hocasının sanki 16-17 yaşındaki bir çocuğun nasıl bakır olmadığını düşünmesi "neden ilk defa olduğunu söylemedin diye soruyor.Cidden insan yazarken çıldırıyor.Kızi yaşında biri ile yattıktan sonra böyle konuşması Bunun yazılmasına izin vermek denetsizligin en belirgin örneğidir. Daha sonrasında nilsuyun babasına aşık olması rüyasında babasıyla ensest yapması ve babasını yeni sevgilisinden deliler gibi kiskanmasiyla devam ediyor. Annelik gibi kutsal bir terimin asagilanmasi ve evi çocuğununu terketme in iyi anneliğin kötü olması ovuluyor.Ha bide intihar normal biseymis gibi anlatıyor.
İki Yeşil Susamuru
İki Yeşil SusamuruBuket Uzuner · Everest Yayınları · 20195,6bin okunma
Reklam
Bu dünyada zamanın eriyip bitiremediği sadece iki şey vardır.Sahici sevgi ve hakikat!Hakikat hakikattir.Sahtesi,uyduruğu olmaz,eninde sonunda mutlaka ortaya çıkar.Sahici sevgiye,bazen aşk,bazen dostluk biçiminde ortaya çıkabilir,ama özü aynıdır.
330 syf.
·
Puan vermedi
Tabiat dortlemesinin üçüncü kitabı olan bu kitapta Türk-Altay mitolojisine,Kadim kam geleneklerine,Anadolu Selçuklu tarihine,Gılgamış Destanı'na dair göndermeleri ile birlikte Kayseri'nin isminin kökeni ve kuruluşuna dair bilgiler,iklim ve dünyayı korumak için mücadele eden bir gazetecinin hikayesi çerçevesinde işleniyor. Yunan filozofu Sokrates,evrenin merkezinin Güneş olduğunu savunan Galileri, şiirleri ile Türkçe'nin zenginleşmesinde rol oynayan Pir Sultan Abdal,müzik ve su ile hastalıkların tedavi edilmesini öne süren Anadolu'nun ilk tıp okulunun kurucusu Selçuklu prensesi Gevher Nesibe gibi tarihi kişiliklere değinen,yenilebilir ve sürdürülebilir enerjinin doğa ve insan için önemini vurgulayan bu kitap,verdiği bilgiler ile keyifli bir okuma süreci vaat ediyor.
Hava
HavaBuket Uzuner · Everest Yayınları · 20181,699 okunma
Affetmekten daha zor olan, hatasını gördüğümüz bir sevgiliyi bundan böyle bu haliyle sevmeyi kabul edip edemeyeceğimize karar vermektir.
Dünyada en büyük şans, kendi değerini anlayabilecek kapasitede eşe ve dosta denk gelmektir delikanlı.Dünyanın en büyük yalnızlığı,kendi çağında ve kuşağında anlaşılamamaktır.
296 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.