Nigar Eda Durdu

Sabitlenmiş gönderi
Bir parantez vakt-i ömrüm. Ölüm nokta doğum nokta. İsmimden sual edilse, bilin beni üç nokta.
Reklam
kelimeler önümüze çıkıyor sevgilim uykumuzu bölüyor buradan çocukluğumuza kadar buradan çocukluğumuza kadar bir telaş içi boş kuşları kovalıyoruz ve bir sebep arıyoruz herkese küsmek için hemen o cumartesi buluyoruz hemen o pazar
Barış Bıçakçı
Barış Bıçakçı
Nigar Eda Durdu tekrar paylaştı.
Her an Farkındayım Az az öldüğümün

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
113 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
25 günde okudu
"Dünya öyle bir yere dönüşüyordu ki, o bile nereye gittiğini bilmeyen bir tavır içerisinde. Kendisiyle birlikte insanlığı da oluk oluk bir manasızlık, vicdansızlık, maneviyatsızlık denizine akıtıyor. Denizler okyanus oluyor, önünü alamadığımız bir hale varıyor, onu durdurmaya çalışan her şeyi yerle bir ediyor. Farkında değil kimse ama bu gidiş suya değil, sûra yaklaştırıyor. İnsafımızdan olmuşuz yitirmişiz onu, enaniyetimiz bizleri öylesine esir almış ki kendimizden başkasını düşünemez bir hale bürünmüşüz. İnsan sormadan duramıyor 'Fe eyne tezhebûn'? Peki, bunlar neden oluyor diye soruyor muyuz kendimize bilmiyorum. Bunlar başımıza neden geliyor farkında mıyız onu da bilmiyorum. Acaba bizler artık yüce yaratıcının habibini dinliyor muyuz onu sorarken bile korkuyorum."
Reklam
böyle olmamak için çabalayan genç kardeşlerim müstesna
"Günümüzde genç olmak, Müslüman bir genç olmak nedir? Elimizden Kur'ân-ı Kerim yerine telefonlarımızı düşürmemek; abdestimiz bozulduğunda değil, şarjımız bittiğinde üzülmek adeta kahrolmak. Hacca, umreye gitmek için değil, son model telefonu, bilgisayarı alabilmek için paralarımızı biriktirmek; alarmı, sabah namazı için değil basket maçını izleyebilmek için kurmak; hayırda değil, modayı takip için yarışmak. İslâm dini sanki sadece yaşlılara gelmiş gibi davranmak, ölümün soluğunun ensemizde olduğunu unutmak. Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz'in (s.a.s.) sevgisi yerine dünyevi sevgilere dalmak..."
Efkârlıysam eğer, senin yüzünden
Dayanacak gücüm kalmadı oysa Beni kendimden ettin Benden ettin, hülasa
Nurullah Genç
Nurullah Genç
'vize hatırası olsundu ( sınavım güzel geçmiş, mutluyum ve tekrardan burada alıntı paylaşıyorum bkz)
Nigar Eda Durdu tekrar paylaştı.
ALLAH, MÜ’MİNLERİN VELÎSİDİR*
“Yoksa onlar Allah’tan başka dostlar mı edindiler? Hâlbuki gerçek dost Allah’tır…” (Şûra, 42/9),
Sayfa 70 - TDVKitabı okuyor
Reklam
Keder o eski sözlerdir. Seslerin asılı kaldığı boşluktur. Ölgün bir hatıradır. Susmaktır. Uzakların kirpiklerde çırpınıp durmasıdır. Bütün sabahların bir sonsuz akşama dönmesidir.
Nigar Eda Durdu tekrar paylaştı.
Kendini Arayan Adam'dan Alıntı
"60-70 senelik bir hayat uğruna, kâinatı bütün masnûatıyla insanın emrine veren bir Zât, onu kabirde başıboş bırakır mı?
Resim